39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

"To dla mnie ważne"
11 marca 2014r. | Administrator

Bez wątpienia czasami zdarza ci się wspominać czasy dzieciństwa. Trudno nie uśmiechać się na myśl o tych wszystkich przygodach i wesołych chwilach, które przeżyliśmy. Wyobraźmy sobie jednak, co by było, gdyby nasze dziecięce lata wyglądały całkiem inaczej? Niestety, nasze złe wyobrażenia są dla niektórych smutną, szarą rzeczywistością. Fakt ten tyczy się m. in. podopiecznych mieleckiej placówki "Weekendowe wsparcie dzieci niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin". Na szczęście możesz im pomóc, i to całkiem za darmo!

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielką siłę ma inicjatywa społeczna. Kiedy zbierze się spora grupa ludzi chętnych do pomocy, można zdziałać prawdziwe cuda. I Ty możesz do nich dołączyć! Wystarczy, że poświęcisz dosłownie minutę dziennie, aby spełnić marzenia dzieci niepełnosprawnych umysłowo. Poniżej znajdziesz instrukcję, która Ci w tym pomoże:

  1. Wejdź na stronę www.todlamniewazne.pl
  2. W polu "Znajdź inicjatywę" wpisz "weekendowe wsparcie" i kliknij "Szukaj".
  3. Kliknij na znalezioną inicjatywę i wybierz "Głosuj".
  4. Podaj swój adres e-mail, potwierdź zapoznanie się z regulaminem.
  5. Zaloguj się na pocztę e-mail i potwierdź swój głos.

Nie przechodź obojętnie wobec potrzebujących! Ciebie nic to nie kosztuje, a możesz zdziałać prawdziwe cuda!

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6