39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

Wieści od Samorządu
25 września 2014r. | Administrator

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zespół Samorządu Uczniowskiego wznowił swoją aktywność. Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu oprócz znanych już twarzy pojawili się także ochotnicy na nowych członków SU. Chętnych było naprawdę wiele, co okazało się miłym zaskoczeniem. Każdy został przydzielony do odpowiedniej sekcji. Następnie przyszła pora na ustalenie planu działań na najbliższy okres. Rozpoczęła się burza mózgów - pomysłów było naprawdę wiele. Po długich dyskusjach wszystko było już jasne.

obrazek

Przede wszystkim pomyślano o wznowieniu akcji charytatywnych. W tym roku szkolnym nadal prowadzona będzie zbiórka plastikowych nakrętek, która w poprzednim roku szkolnym cieszyła się sporą popularnością. Zostaną one przeznaczone na pomoc potrzebujących. Na dobre serce naszych uczniów będą mogły liczyć także bezdomne psy z pobliskiego schroniska - również i one po raz kolejny będą cieszyć się ze zbiórki żywności i pieniędzy na ich utrzymanie.

Na początku jednak zorganizowana będzie zbiórka makulatury, której celem jest budowa studni w Sudanie Południowym, której koszt to ok. 45 000 zł, czyli 200 000 ton papieru. Chętnych do oddania makulatury zapraszamy codziennie na długiej przerwie do pierwszej szatni. Jeden kilogram to aż 75 litrów wody dla potrzebujących, więc nie zwlekaj i włącz się do akcji!

Nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć pomysłu na zorganizowanie Dnia Chłopaka. Na razie nie zdradzamy żadnych szczegółów, jednak możecie być przekonani, że Samorząd dołoży wszelkich starań, aby wszyscy świetnie się bawili (a zwłaszcza uczniowie płci męskiej! ;) ).

Niedługo potem czeka nas Dzień Nauczyciela. To świetna okazja, aby podziękować naszym nauczycielom za niegasnącą chęć przekazywania nam coraz większych dawek wiedzy, dzięki której możemy cały czas się rozwijać. Organizacja tego Święta będzie z pewnością przeprowadzana z tą myślą jako ideą przewodnią.

Na koniec coś, co każdy lubi. Wraz z powrotem nauki wznawiamy cotygodniowe losowanie Szczęśliwego Numerka, który uratuje niejedną szkolną duszę zmartwioną czyhającym na nią ryzykiem "pytania". Trzymajcie więc kciuki, bo szczęście odegra tu fundamentalną rolę!

W międzyczasie spodziewajcie się kiermaszy ciast i innych miłych wydarzeń, które umilą Wam szkolne życie. My zaś trzymamy kciuki, aby Samorząd Uczniowski prężnie rozwijał się i działał dalej. Powodzenia!

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6