39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

Akcja charytatywna
4 grudnia 2014r. | Administrator

Każdy, kto doświadczył w życiu jakiegoś nieszczęścia, wie, jak bardzo potrzebna jest w takim momencie pomoc drugiej osoby – kogoś z rodziny, znajomych, czy nawet obcego. Dlatego też uczniowie „Kopernika” postanowili pomóc choremu na siatkówczaka Kubusiowi. W tym celu pod opieką pp. Doroty Ryczaj i Magdaleny Żukowskiej–Bąk zorganizowali akcję charytatywną, której celem było zebranie pieniędzy na leczenie chłopca.

Kuba Szczepański to niespełna 2-letni chłopiec z Rzeszowa, który bardzo potrzebował naszej pomocy. W wyniku choroby usunięto mu jedno oko, a w drugim zdiagnozowano przerzut nowotworu. Potrzebne były pieniądze na leczenie za granicą. Zebraliśmy więc siły i zorganizowaliśmy kilka zbiórek pieniężnych. Do przyłączenia się do naszej akcji zachęciliśmy również inne szkoły. Były to: Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu, Gimnazjum nr 2 w Mielcu, Szkoła Muzyczna w Mielcu oraz Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Publiczne w Padwi Narodowej. 1 i 2 listopada uczniowie II LO kwestowali przy cmentarzach w Mielcu, Czerminie, Padwi i Zgórsku. Hojność wszystkich darczyńców była ogromna i znacznie przerosła nasze oczekiwania.

Ostatnim elementem akcji był kiermasz, na którym w niskich cenach można było zjeść słone przekąski. „Przesiadka” ze słodkich deserów (które królowały na ostatnich kiermaszach) na tosty, paszteciki i inne przekąski okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, bo na każdej przerwie przy stoisku gromadził się pokaźny tłum wygłodniałych uczniów. Kiermasz zorganizował Samorząd Szkolny - uczniowie klasy 3f.

dary

Wszystkie zebrane w czasie akcji pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji Podaj Dalej, która opiekuje się małym Kubą. To wszystko nie udałoby się, gdyby nie zaangażowanie naszych nieocenionych uczniów. Akcję prowadziły: Klaudia Dereń, Daria Kaniewska i Natalia Bieś z kl. 1d, Ania Trybulec, Justyna Burghardt, Klaudia Borys, Wiktoria Wójcik, Joanna Midura, Kasia Krawiec, Dorota Łakomy z kl. 1c, Wojtek Trybulec z kl. 1b, Paulina Juszak 2a, Daria Kardyś 2f, Magda Midura 2d oraz cała klasa 3f. Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY! Wspaniałą wiadomością dla nas jest informacja, że Kubuś zdrowieje!

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6