39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Warsztaty Cząstek Elementarnych
7 marca 2015r. | Administrator

5 marca w Tarnowie odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Cząstek Elementarnych organizowane przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk oraz Europejską Organizację Badań Jądrowych CERN. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 3B: Magdalena Styczeń, Paulina Fietko, Klaudia Kozioł, Krzysztof Brzeziński, Mateusz Gaweł, Bartosz Bryk, Kacper Głuszak i Michał Ryk.

Warsztaty rozpoczęły się trzema godzinnymi wykładami, które miały za zadanie wprowadzić nas w świat cząstek elementarnych i objaśnić ćwiczenie, które mieliśmy następnie wykonać. Po krótkiej przerwie obiadowej zebraliśmy się w pracowni, gdzie naszym zadaniem było obliczenie przy użyciu specjalnego programu, po przeanalizowaniu wielu przypadków, czasu życia cząstki zwanej mezonem D0.

Po wykonaniu tego zadania zebraliśmy wyniki od wszystkich grup. Jako podsumowanie stworzona została prezentacja, którą przedstawiliśmy podczas wideokonferencji z profesorami z instytutu w Genewie oraz innymi uczniami z Paryża, Bolonii i Amsterdamu. Warsztaty były bardzo ciekawe i pozwoliły nam choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi naukowcy.

(M. Styczeń)

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6