39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

Być jak Indiana Jones, czyli „Kopernik” na mapie skarbów
13 marca 2015r. | Administrator

Geocaching jest międzynarodową grą terenową, zdobywającą w Polsce coraz większą popularność. Trudno się temu dziwić, skoro gra jest prosta w swych zasadach i szybka, a przy tym sprawia mnóstwo frajdy. Na mapie Mielca figuruje już 11 skrzynek. Od października 2014 r. również nasza szkoła posiada swoją skrzynkę o wdzięcznej nazwie „Mielecki Kopernik”. Warto dodać, że jesteśmy pierwszą szkołą w Mielcu posiadającą skrzynkę, promującą tę grę i przy okazji naszą szkołę.

Geocaching to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego w terenie pojemnika (nazwanego „geocache”) i odnotowanie tego faktu poprzez złożenie swojego podpisu na liście ukrytej w skrytce i na specjalnej stronie internetowej www.geocaching.com. Założyciele skrytek wybierają ciekawe miejsca, charakterystyczne dla danego terenu obiekty, opisują ich historię i podają współrzędne. Często, aby znaleźć „skarb” należy rozwiązać zagadkę, słowną łamigłówkę, a skrytka jest ukryta, wręcz zakonspirowana lub wtapia się w otoczenie. Geocaching jest zabawą kierowaną do ludzi w każdym wieku, aktywnych, spostrzegawczych, lubiących zwiedzać nowe miejsca, poznawać historię i środowisko naturalne oraz poszukiwać przygód. Dwie najważniejsze zasady geocachingu brzmią: „nie zabieramy skrytek, lecz odkładamy je na miejsce” oraz „nie śmiecimy i nie niszczymy cudzej własności i roślin oraz nie straszymy zwierząt”.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje – okres wyjazdów i pieszych wędrówek. Zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił w geocachingu. Te skrytki są naprawdę wszędzie! Poszukaj, spróbuj i zostań poszukiwaczem „cache’ów”.

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6