39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Warsztaty w Fundacji im. prof. Bronisława Geremka
3 kwietnia 2015r. | Administrator

W bieżącym roku, spośród wielu zgłoszeń z całego kraju, po raz kolejny wybrano ucznia II Liceum im. Mikołaja Kopernika w Mielcu – Marcela Idzika (1e) i nauczyciela historii Henryka Dugiełło do udziału w warsztatach organizowanych przez Fundację im. prof. B. Geremka w Warszawie. Są oni jedynymi reprezentantami naszego miasta w obecnej edycji spotkań z najnowszą historią.

Pierwsze zajęcia odbyły się w dniach 13-15 marca. Miały miejsce między innymi w Muzeum Powstania Warszawskiego. Wieczorem uczestnicy zajęć obejrzeli w Teatrze Dramatycznym spektakl pt. „Rosyjski kontrakt”. Właśnie w teatrze spotkali naszą absolwentkę, Dorotę Krempę, która jest aktorką i pracuje nad swoją debiutancką sztuką, której premiera odbędzie się w kwietniu tego roku na deskach Teatru Dramatycznego na Woli.

Dwa lata temu uczniowie naszej szkoły wraz z prof. Henrykiem Dugiełło wzięli udział po raz pierwszy w warsztatach historycznych „Historia XX wieku”. Warsztaty odbywają się w Warszawie, od piątku do niedzieli, raz w miesiącu, często w ważnych dla historii miejscach np. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów w Polsce. Zajęcia prowadzą wybitni historycy z Uniwersytetu Warszawskiego, a w sobotni wieczór uczestnicy biorą udział w spektaklach teatralnych. W czasie kolejnych spotkań uczestnicy zajmują się wieloma zagadnieniami dotyczącymi historii XX wieku.

obrazek obrazek
te: 0.015s dbnc: 6 dbnq: 6