39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

Zgodnie z decyzją władz państwowych
od 19.10 II LO przechodzi na tryb zdalny.

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

XV edycja Konkursu „Komputer dla najlepszego”
25 czerwca 2015r. | Administrator

23 czerwca w sali widowiskowej SCK odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji konkursu „Komputer dla najlepszego”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Mielcu. Podczas uroczystości nagrody odebrali najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mieleckiego. Wyróżnieni uczniowie „Kopernika” to:

  • Martyna Jeczeń – finalistka 37. i 38. Olimpiady Języka Niemieckiego.
  • Bartosz Kaźmierski – zdobywca III miejsca w Mistrzostwach Polski w akrobacji precyzyjnej, w Aeromusicalu, w zawodach Polish Challenge, w zawodach Pucharu Polski w kategorii rakietoplany.
  • Andrzej Rusinowski – zdobywca I miejsca w zawodach Pucharu Świata w kategorii juniorów modeli rakiet kosmicznych.
  • Konrad Snopkowski – zdobywca I i V miejsca w 13. i 14. Konkursie Wiedzy Technicznej „sapere aude – odważ się być mądrym”; finalista 28., 29. i 30. Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała; uczestnik etapu doświadczalnego 44. Olimpiady Fizycznej, drugiego etapu 58. Olimpiady Astronomicznej, drugiego etapu 40. Olimpiady Wiedzy Technicznej, finalista 13. Podkarpackiego Konkursu Matematycznego.

Nagrodzony został także chór II LO pod dyrekcją pana Antoniego Stańczyka za sukcesy w mijającym roku szkolnym – m.in. za zdobycie II miejsca w XXI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie i 3 miejsce w XIX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie. Konrad Snopkowski, absolwent klasy 3B, odebrał specjalną nagrodę ufundowaną przez rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za „wybitnie ścisły umysł wśród tegorocznych maturzystów”. Wszystkim nagrodzonym uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6