39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Wiedniu
12 września 2015r. | Administrator

W dniach 11-14 września chór II LO im. M. Kopernika w Mielcu pod batutą dr. Antoniego Stańczyka bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Wiedniu. Jako jeden z dwóch polskich chórów będących na festiwalu, mieleccy licealiści będą konkurować m. in. z chórami takich krajów jak: Macedonia, Austria, Finlandia, USA oraz z Chórem Akademickim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica w Pile.

obrazek

Koncerty będą odbywały się w Ehrbar Saal i Votivkirche. Dla mieleckiego chóru będzie to ogromne wyzwanie, lecz także fascynujące przeżycie. Artyści przygotowali dziesięć utworów. Wśród nich znalazły się takie dzieła jak: "Kołysanka ludowa" L. Różyckiego, "O gloriosa Domina" M. Zieleńskiego, "Quem vidistis pastores dicite" F. Poulenca, "Adoramus te, Christe" C. Monteverdiego.

Uczniowie "Kopernika" będą z pewnością godnymi reprezentantami naszego miasta i powiatu na tej niezwykle prestiżowej imprezie.

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6