39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Zawsze jest pora na pomidora
26 września 2015r. | Administrator

Akcję pod takim hasłem zorganizowali uczniowie klasy 3d z nauczycielem geografii, p. Anną Piękoś. Pomysł na pomidorową akcję wpadł uczniom do głowy podczas lekcji z geografii: "Ekologiczne uprawy w regionie", gdy w luźnej rozmowie okazało się, iż w przydomowych ogródkach i szklarniach ilość tych zdrowych warzyw jest ogromna. Aby ich nie zmarnować, uczniowie postanowili rozdać pomidory swoim kolegom i koleżankom. Nie mogło zabraknąć elementu edukacyjnego - przy okazji przeprowadzili popularnonaukową pogadankę na temat zdrowego stylu życia oraz wartości odżywczych pomidora.

obrazek

Akcja "Zawsze jest pora na pomidora" zakończyła się zajęciami w terenie - wizytą w firmie Garden. Uczniowie zwiedzili szklarnie, dowiedzieli się jak wygląda proces przygotowania i pielęgnowania pomidorów i ogórków. Wzięli udział w ciekawej lekcji prezentującej elementy polskiego rolnictwa towarowego w regionie.

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6