39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Wymiana z Christian-Ernst-Gymnasium w Erlangen
8 października 2015r. | Administrator

Młodzież z Erlangen wraz z opiekunami odwiedziła nas w tym roku wcześniej niż zwykle. Piekną pogodę wykorzystaliśmy zatem na poznawanie naszego miasta oraz bliższych i dalszych okolic. Wspólnie z niemieckimi przyjaciółmi odwiedziliśmy m. in. Lublin i Majdanek oraz - jak zwykle - Kraków. Wszystkim podobały się warsztaty kulinarne w kolbuszowskim skansenie, zwłaszcza samodzielne lepienie pierogów. Byliśmy z wizytą u Starosty Powiatu Mieleckiego, pana Zbigniewa Tymuły. Odwiedziliśmy również prezydenta naszego miasta - pana Daniela Kozdębę, absolwenta naszego liceum, który płynną niemczyzną opowiadał o swoim udziale w wymianie i początkach poznawania niemieckiego języka i kultury.

obrazek

Następne spotkanie z Niemcami już 1 kwietnia. Dodajmy, że będzie to już 24. wyjazd. Wymianę polsko-niemiecką jak zawsze zorganizowała przy pomocy nauczycieli II LO pani Dorota Dzija. Przedsięwzięcie finansowo wsparła organizacja Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6