39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

„Mikołajki” w OREW
12 grudnia 2015r. | Administrator

10 grudnia klasa IIIe wraz z wychowawczynią p. Elzbietą Łukaszek uczestniczyła w akcji charytatywno – mikołajkowej w mieleckim Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym dla dzieci niepełnosprawnych. Wcześniej uczniowie dokonali zbiórki funduszy, które przeznaczyli na utworzenie paczek dla dzieci.

Podczas imrezy nasza młodzież śpiewała kolędy z towarzyszeniem gitary, a jedna z uczennic – Kasia Gurak zaprezentowała ogniste tańce cygańskie, entuzjastycznie przyjęte przez podopiecznych OREW, którzy wytrwale klaskali podczas całego pokazu. Największą radością dla wszystkich wykonawców były uśmiechy malujące się na twarzach młodszych i starszych dzieci tak ciężko doświadczonych przez los. Następnie Mikołaj oraz jego elfy (w tych rolach oczywiście uczniowie klasy IIIe) rozdawali prezenty. Atmosfera była magiczna i świąteczna.

Dzięki uprzejmości pani dyrektor Urszuli Występek, młodzież miała możliwość zapoznania się z metodami pracy ośrodka. Uczniowie odwiedzili sale, w których odbywały się zajęcia terapeutyczne. Dowiedzieli się jak wiele pracy i poświęcenia trzeba, aby osiągnąć choćby najmniejszy postęp na drodze do usprawnienia fizycznego i intelektualnego osób upośledzonych. To była niezapomniana lekcja wychowawcza.

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Ośrodka za zaproszenie i miłe przyjęcie i mamy nadzieję, że będziemy kontynuować naszą współpracę.

te: 0.012s dbnc: 6 dbnq: 6