39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

Mikołajkowy kiermasz - ogromnym sukcesem
12 grudnia 2015r. | Administrator

W poniedziałek 7 grudnia w naszej szkole miał miejsce kiermasz słodkości zorganizowany przez Samorząd Uczniowski z okazji Mikołajek. Stoisko wręcz uginało się pod ciężarem przeróżnych wypieków, a kolejka zainteresowanych świadczyła o aprobacie uczniów dla takich inicjatyw.

Na chętnych czekały różnego rodzaju muffinki (a nawet renifery!), tradycyjne świąteczne ciasta (np. piernik, sernik, szarlotka) czy pyszne kremowe desery, które cieszyły się ogromną popularnością. Każdy uczeń, nauczyciel czy pracownik szkoły mógł umilić sobie ten dzień kawałkiem słodyczy, przynosząc tym samym radość rodzinie, dla której uczennice klas III organizują Szlachetną Paczkę. Dochód ze sprzedaży ciast i ciasteczek Samorząd Uczniowski przekazał na wsparcie inicjatywy trzecioklasistek.

Jak okazało się w poniedziałek, uczniowie II LO są bardzo chętni do pomocy i otwarci na inicjatywy SU. Mamy nadzieję na więcej takich akcji i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wydarzenie.

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6