39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

Walentynki 2017
20 lutego 2017r. | Administrator

14 lutego obchodzimy święto św. Walentego, powszechnie znane jako „Walentynki”. Wyjątkowy dzień dla wszystkich zakochanych. Również w naszym liceum nie zabrakło romantycznych motywów. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która już kilka dni przed tym pięknym wydarzeniem gromadziła listy, kartki, a nawet małe upominki. Był to rewelacyjny sposób, by nawet tajemniczy wielbiciele mieli możliwość się wykazać. Pocztę roznosiły amory z cudownymi skrzydłami.

W tym roku Walentynki dotarły nawet do sporej części nauczycieli. Kto by pomyślał, że uczniowie poczują taką chemię do niektórych przedmiotów? Dodatkowo na przerwach Samorząd sprzedawał upieczone przez naszych uczniów słodkości. Wybór wśród ciast, ciasteczek i babeczek był oszałamiający. Nikt nie mógł oprzeć się takim pysznościom.

Cały dzień uświetniła audycja Walentynowa z dużą ilością pomysłów na prezenty i piosenek urozmaicających czas lekcji. Jednym zdaniem w naszej szkole zakwitła miłość.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6