39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Wycieczka
14 marca 2017r. | Administrator

7 marca uczniowie klas IIIc i IIIf wzięli udział w edukacyjnej wycieczce do zakładu Geyer & Hosaya w Partyni. Firma ta jest jednym z największych producentów gumy w naszej części Europy. Zajmuje wiodącą pozycję na rynkach mieszanek gumowych, dywaników samochodowych, opon bieżnikowanych oraz wielu innych wyrobów. Na miejscu uczestnicy wycieczki wysłuchali ciekawych wykładów przygotowanych przez menedżera firmy, behapowca, kontrolera jakości oraz technologa chemicznego.Uczniowie mieli okazję poznać procesy polimeryzacji i wulkanizacji kauczuku. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem laboratorium chemicznego oraz hal produkcyjnych.

Dla uczniów o profilu chemicznym była to ciekawa lekcja, dzięki której mogli zrozumieć prace technologa chemicznego oraz zauważyć praktyczne zastosowania procesów poznanych na lekcjach chemii. Inicjatorkami i jednocześnie opiekunkami wyjazdu były panie Anna Lewandowska i Lidia Głuszak.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6