39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

BODY WORLDS – VITAL
21 maja 2017r. | Administrator

9 maja 26 uczniów z klas pierwszych biologiczno-chemicznych II LO wraz z 9 uczennicami z Gimnazjum nr 4, zwiedziło oryginalną wystawę dotycząca anatomii człowieka autorstwa dr. Gunthera von Hagensa w Katowicach. Na ekspozycji pokazywane są ludzkie ciała, ich fragmenty i poszczególne narządy, wypreparowane za pomocą metody plastynacji. Wszystkie narządy pochodzą z ciał osób, które zgodziły się na to jeszcze za życia. Wyjątkiem są zakonserwowane płody - te wzięto z likwidowanych kolekcji niemieckich instytucji i uczelni.

Przez niektórych wystawa uznawana jest za kontrowersyjną. W rzeczywistości celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Wystawa w edukacyjny sposób prezentuje autentyczne ludzkie ciała w zdrowiu i chorobie. Zobaczyliśmy między innymi jak wyglądają płuca palacza, rak płuc, kamienie żółciowe, otłuszczone narządy czy torbiele na jajniku. Naocznie uświadomiliśmy sobie jak istotną kwestią dla każdego z nas jest zdrowy tryb życia.

Wystawa sprawia, że wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona dla lekarzy i personelu medycznego, staje się dostępna dla każdego z nas, a ludzkie ciało po prostu zachwyca.

Zdjęcia ze zwiedzanej wystawy pochodzą ze strony internetowej ze względu na zakaz wykonywania zdjęć własnych.

Na koniec naszej naukowej wyprawy, odwiedziliśmy ZOO w Chorzowie, gdzie z przewodnikiem poznawaliśmy głównie zgromadzone w nim ssaki. Nasze serca skradły tulące się do siebie surykatki i dwa niedźwiedzie brunatne, które przed nami się po prostu popisywały.

Wycieczkę zorganizowały panie Anna Piekarska i Bogusława Michalcewicz.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6