39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

„Jak nie czytam, jak czytam”
5 czerwca 2017r. | Administrator

Według badań 63% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież czyta znacznie więcej, więc stwierdziliśmy, że może nauczyć czegoś dorosłych, manifestując to, co dla nich naturalne – czytanie. 1 czerwca o godz. 10.00 młodzież naszego liceum (klasy 1d i 1e), pod opieką pani Edyty Karnasiewicz, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Celem tej akcji jest między innymi inicjowanie mody na czytanie, promocja czytelnictwa oraz działalności biblioteki szkolnej.

Zgromadzeni czytający biorą udział w biciu rekordu czytania przez jak największą ilość osób w jednym czasie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne, szkoły, przedszkola. Akcję zainicjowano po raz pierwszy w czerwcu ubiegłego roku, osiągając wynik 432608 osób czytających w jednym momencie. W tym roku organizatorzy ponownie zaprosili do podjęcia wyzwania i pobicia rekordu, chcąc jednocześnie zamanifestować, że dzieci czytają więcej niż dorośli.

W naszej akcji głównym organizatorem przedsięwzięcia były panie: Ilona Babiec i Sylwia Bacewicz z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Mielcu. W spotkaniu odbywającym się w Parku Leśnym "Góra Cyranowska” udział wzięło również Przedszkole Miejskie nr 6. Honorowymi gośćmi byli: wiceprezydent miasta Mielca pan Jan Myśliwiec, koordynator ds. przedszkoli pani Barbara Grzech, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego pani Magdalena Zalotyńska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 13 w Mielcu pani Krystyna Kuśnierz oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej pani Jolanta Strycharz.

Obchody rozpoczęły się od przeczytania przez wiceprezydenta miasta pana Jana Myśliwca i koordynator ds. przedszkoli panią Barbarę Grzech wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”. Przebrani licealiści z klasy 1d stworzyli lokomotywę z wykonanych wcześniej przez siebie wagoników, która stanowiła ilustrację do wiersza. Goście oraz wszyscy zebrani mogli też zobaczyć krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 1e, którym był fragment bajki pt. "Roszpunka". Zabawne dialogi oraz szybka muzyka zachęciły przedszkolaków do wspólnej zabawy. Kolejnym punktem programu było czytanie wybranych fragmentów książek dla dzieci w wykonaniu uczniów klasy 1d naszego liceum. Zadaniem zaproszonych gości było odgadywanie tytułów znanych bajek. Całość imprezy urozmaicona była pięknymi, barwnymi tańcami i śpiewem w wykonaniu cudownych maluszków z Przedszkola Miejskiego nr 13. Przedszkolaki zabrały również ze sobą ulubione książki. Małe dzieci oraz licealiści przebrani za postaci literackie, zachęcający do czytania, wzbudzały żywe zainteresowanie na ulicach naszego miasta. Wydarzenie zakończyło się wykonaniem wspólnego, pamiątkowego zdjęcia wszystkich biorących udział w spotkaniu.

Czas spędzony na łonie natury, w towarzystwie dzieci i dobrej zabawy, pozwolił oderwać się na chwilę od zajęć dnia codziennego, a także przenieść do krainy bajkowych postaci.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6