39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

Wycieczka na kresy dawnej Rzeczpospolitej
14 czerwca 2017r. | Administrator

W środę 7 czerwca grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu rozpoczęła fascynującą wycieczkę na kresy dawnej Rzeczpospolitej. W wyprawie wzięli udział uczniowie klas IIc, IIe i Ic.

Wcześnie rano ruszyliśmy w kierunku granicy i po 3 godzinach czekania byliśmy już na Ukrainie. Tu dołączyła do nas nasza przewodniczka rodowita lwowianka, pani Roma Palenicka. Pierwszym etapem wyprawy był Lwów, obejrzeliśmy starówkę, katedrę ormiańską, łacińską, spacerowaliśmy po dzielnicy żydowskiej, potem chwila na kawusie i czas wolny, wieczorkiem dotarliśmy do hotelu. Następnego dnia jedziemy na wschód, po drodze odwiedzamy Złoczów, Olesko, Podhorce, Poczajów i docieramy do Krzemieńca. O wszystkich tych miejscach wiele można napisać, bo to osobne legendy podawane przez panią Romę z pięknym lwowskim akcentem. Następnego dnia zwiedziliśmy Krzemieniec, miejsce urodzenia Juliusza Słowackiego i wspaniałe liceum krzemienieckie. Mamy jeszcze do pokonania 250 km do Kamieńca Podolskiego, ale zeszło nam 5 godzin z powodu fatalnego stanu dróg na Ukrainie. Po drodze zatrzymujemy się w sienkiewiczowskim Zbarażu i Skale Podolskiej. W końcu jesteśmy w Kamieńcu, nocleg mamy w klasztorze dominikanów, w którym kiedyś stacjonowali tureccy janczarzy, ale warunki bardzo dobre, a sam Kamieniec zupełnie niezwykły. Każdy, kto choć trochę pamięta przygody pana Wołodyjowskiego, mógł zobaczyć niesamowitą twierdzę poprzecinaną kanionem rzeki Smotrycz i zupełnie zaczarowane miasteczko. Następnego dnia, zwiedzamy ormiańską część miasta i jeszcze raz idziemy popatrzeć na twierdze. Kolejne miejsce to Chocim - kolejna twierdza dawnej Rzeczpospolitej, miejsce dwóch ważnych bitew, potem Okopy św. Trójcy. Docieramy aż do terytorium dawnej Mołdawii, kilka razy przejechaliśmy dawna granicę na Zbruczu, a widoki zapierały dech w piersi. Wracamy do Lwowa i następnego dnia ostatni dzień zwiedzania, cmentarz łyczakowski, cmentarz orląt, spacer do kawiarni szkockiej, ostatnie zakupy i powrót do domu. Wszystko, co widzieliśmy, można zobaczyć na zdjęciach, ale najlepiej to pojechać samemu i zobaczyć, bo to trudno trafnie i szczegółowo opisać.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6