39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Wieczór autorski Anity Róg
14 września 2017r. | Administrator

2 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu odbyła się promocja trzeciego tomiku wierszy Anity Róg „Pisane ciszą”. Na imprezę przybyli liczni goście, m. in. członkowie Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, recenzent książki oraz członek ZLP oddziału w Rzeszowie Ryszard Mścisz, a nawet delegacja poetów z Rudnika nad Sanem.

Spotkanie otworzyła Pani Dyrektor Jolanta Strycharz, po czym przekazała głos prezesowi MTL Zbigniewowi Michalskiemu. Nakreślił on krótko sposób działania organizacji literackiej oraz wypowiedział się krótko o tomiku, aby oddać głos młodzieży. Jako pierwsza, dwa swoje wiersze zaprezentowała sama autorka. Następnie kolejne utwory zaprezentowali przyjaciele Anity: Katarzyna Róg, Aleksandra Kościelna i Dawid Maciąg. Młoda poetka urozmaiciła spotkanie antraktami muzycznymi, w których grała na keyboardzie i śpiewała. Po liryczno-muzycznych doznaniach przyszedł czas na wypowiedź recenzenta tomiku, który mógł o nim powiedzieć najwięcej. Inni uczestnicy spotkania chętnie podchodzili do autorki w czasie podpisywania tomików, aby zadać jej więcej pytań. Po raz kolejny zostały docenione umiejętności recytatorskie licealistów, którzy z młodzieńczą energią przedstawili wiersze rówieśniczki.

Całe spotkanie upłynęło w ciepłej, poetyckiej atmosferze. Z ust gości padło wiele pozytywnych uwag na temat tomiku „Pisane ciszą”. Miłośnicy literatury rozeszli się z uśmiechem na ustach.

Zobacz zdjęcia (fot. Michał Krawiec)

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6