39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Wyjazd do Muzeum Auschwitz-Birkenau
5 listopada 2019r. | TK

10 października uczniowie klas 3c, 3d, 3e udali się do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, upamiętniając w ten sposób 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Była to wyjątkowa i przejmująca lekcja historii.

Pełną skupienia i zadumy młodzież oprowadzali przewodnicy, którzy ze szczegółami przybliżyli informacje na temat miasta, na terenie którego powstał obóz. Przedstawili wydarzenia mające miejsce w czasie funkcjonowania obozu i jego wyzwolenia. Uczestnicy wycieczki zostali zaznajomieni również z informacją, kim byli więźniowie i ofiary Auschwitz. Fakty znane młodzieży z książek i lekcji szkolnych zostały wzbogacone o naoczne doświadczenie historii. Każdy na swój sposób oddał hołd pomordowanym przy Ścianie Śmierci. Wizyta w tym miejscu na zawsze zapadnie w pamięci uczniów. Wyjazd zorganizowały panie Jolanta Gałkowska i Magdalena Zalotyńska.

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6