39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Wymiana z Erlangen
20 października 2013r. | Administrator

W dniach od 27 września do 6 października gościliśmy w Mielcu niemal czterdziestoosobową grupę uczniów Gimnazjum Christiana Ernsta z Erlangen w Niemczech wraz z opiekunami. Dla gości przygotowaliśmy wiele atrakcji w Mielcu (m. in. zwiedzanie miasta, Specjalnej Strefy Ekonomicznej, udział w „szkole przetrwania” w pobliskich terenach leśnych), w okolicy (np. warsztaty kuchni polskiej w Skansenie w Kolbuszowej) oraz zorganizowaliśmy trzydniową wycieczkę do Krakowa (Rynek, Kopiec Kościuszki, Muzeum Lotnictwa, Fabryka Schindlera), Wieliczki (kopalnia soli), Wiśnicza (zamek), Ciężkowic („Skamieniałe Miasto”) i Tarnowa (atrakcje turystyczne miasta). Specjalnym wydarzeniem był koncert uczniów „Kopernika” i CEG Erlangen na scenie SCK w Mielcu, pod tytułem „Muzyka łączy...”. Artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i instrumentalne, wykonując utwory kompozytorów z różnych epok i gatunków.

Wymiana jest doskonałą okazją do ćwiczenia umiejętności językowych, zawiązania przyjaźni, aktywnego uczestnictwa w integracji młodzieży polsko-niemieckiej, poznania historii i kultury obu krajów. To też duży wysiłek organizacyjny, za który wszystkim osobom związanym z wymianą, rodzicom uczniów i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób byli związani z tym przedsięwzięciem składamy serdeczne podziękowania.

obrazek

Uczniowie II LO pojadą do Erlangen wiosną 2014 r.

te: 0.013s dbnc: 6 dbnq: 6