Aktualności
- Szczegóły
23 marca 2026 r. klasa 1c wzięła udział w koncercie "Wirujące dzieje Polski" przedstawianym przez Zespoły Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy" oraz "Mali Rzeszowiacy". W repertuarze zostały pokazane polskie tańce charakterystyczne dla różnych rejonów naszego kraju. Widowisko rozpoczął polonez - najbardziej znany i elegancki taniec narodowy. Przedstawione zostały również oberek, kujawiak i polka. Zespół pożegnał nas krakowiakiem - skocznym i energicznym.
- Szczegóły
23 marca świętowaliśmy nadejście wiosny. Zgodnie z tradycją Samorząd Uczniowski zorganizował pokaz oryginalnych przebrań i nagrodził twórców najbardziej kreatywnych kostiumów. W kategorii klas 2–3 zwyciężył Seweryn Tabor z klasy 2e, natomiast wśród klas 1 i 4 pierwsze miejsce zajęła Julia Flisek z klasy 4d. Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim "przebierańcom" za wspólną zabawę!
- Szczegóły
W trosce o ogólnoludzkie i chrześcijańskie wychowanie młodzieży w dniach 18-20 marca 2026 r. odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Ich forma była nieco odmienna, ponieważ uczniowie gromadzili się na Hali sportowo-widowiskowej MOSiR w Mielcu, gdzie konferencję i warsztaty rekolekcyjne poprowadził ksiądz Piotr Turek wraz z zespołem muzycznym. Szczególnym gościem rekolekcji był Grzegorz Czerwicki autor książki "Nie jesteś skazany", który przeszedł niezwykłą przemianę życiową. W młodości zmagał się z trudnym dzieciństwem, uzależnieniami od narkotyków i alkoholu oraz problemami z prawem. W wieku 9 lat wszedł na drogę przestępczą, a w więzieniu spędził blisko 12 lat. Dziś jest szczęśliwym mężem i ojcem, wolnym od nałogów i dawnych nawyków, i dzieli się swoją historią z innymi, aby inspirować ludzi do zmiany. Jego historia jest świadectwem siły ludzkiego ducha i możliwości zmiany, niezależnie od przeszłości. Zwieńczeniem rekolekcji była piątkowa Eucharystia i możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Rekolekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Mamy nadzieję na jak najlepsze owoce tegorocznych ćwiczeń duchowych.
- Szczegóły
13 i 14 marca w Warszawie odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. W finale naszą szkołę reprezentował Jakub Trela z klasy 2e. Wielkie gratulacje Kuba!
- Szczegóły
17 marca 2026 r. uczniowie klasy 1f udali się do Centrum Edukacji Przyrodniczej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie pod okiem przewodnika zwiedzili wystawę: „Zwierzęta i człowiek w przyrodzie”. Uczniowie poznali wiele ciekawostek z budowy i życia zwierząt, wzięli udział w warsztatach „Ekstrakcja DNA – krok po kroku”, gdzie samodzielnie mogli wyizolować materiał genetyczny z odnóży owadów. Dowiedzieli się również kto w dzisiejszych czasach i w jakim celu pobiera materiał genetyczny.
- Szczegóły
W sobotę, 14 marca, w auli Zespołu Szkół Technicznych odbyły się eliminacje powiatowe hackathonu. Przez cały dzień młodzież szkół ponadpodstawowych w tym reprezentanci naszej szkoły, pracowała w zespołach nad rozwiązaniem wyzwań technologicznych z obszaru lotnictwa, medycyny oraz cyberbezpieczeństwa. HackCarpathia to 12-godzinne wyzwanie projektowe rozwijające kreatywność, umiejętność pracy zespołowej i odwagę w myśleniu - kompetencje kluczowe dla młodych ludzi w świecie nowych technologii.
- Szczegóły
W dniach 13–15 marca w Krakowie odbył się drugi etap III Olimpiady Sztucznej Inteligencji. Jesteśmy dumni, że w rywalizacji wziął udział uczeń klasy 4g, Błażej Jeniec. Oprócz sesji zadań olimpijskich Błażej uczestniczył w szeregu atrakcyjnych wydarzeń towarzyszących z udziałem naukowców, studentów i przedstawicieli branży AI. Ciekawym punktem programu była wizyta w ACK CYFRONET AGH – jednym z najważniejszych (jeśli nie najważniejszym) ośrodków obliczeniowych w Polsce. Była to świetna okazja, aby zobaczyć z bliska infrastrukturę, która wspiera najbardziej wymagające projekty naukowe i technologiczne. Gratulujemy Błażejowi udziału w OAI i życzymy awansu do finału!
- Szczegóły
Piątek trzynastego okazał się szczęśliwy dla uczniów Kopernika! Podczas międzynarodowego konkursu matematycznego „Náboj” drużyna w kategorii Senior wywalczyła 13. miejsce w Krakowie, co przełożyło się na 100. miejsce na świecie wśród blisko 1000 startujących drużyn. Seniorzy walczyli w składzie: Weronika Kaczor (3b), Emilia Szot (3b), Tomasz Bolechała (3b), Maksymilian Skop (3a) oraz Ignacy Dalczyński (4b) i zostali nagrodzeni okolicznościowymi koszulkami.
Bardzo dobrze poradzili sobie również Juniorzy, którzy zajęli 21. miejsce w Krakowie. Zespół wystąpił w składzie: Julia Dźwięga (1c), Bartosz Marut (1a), Adrian Kozłowski (1b), Antoni Pryga (1b) oraz Maksymilian Obara (2b).
Warto zauważyć, że na „Náboju” najlepiej radzą sobie uczniowie, którzy na co dzień ze sobą współpracują. Nasi licealiści mają ku temu wiele okazji – uczestniczą w szkolnych obozach matematycznych oraz w Lokalnym Kole Olimpijskim. Gratulujemy ambitnej rywalizacji i świetnych wyników!

- Szczegóły
Ryszard Czerwiński, uczeń klasy 4b został zakwalifikowany do zawodów III stopnia 75. Olimpiady Fizycznej. Zawody centralne odbędą się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 11-14 kwietnia. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale!
- Szczegóły
W dniach 13-15 marca w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie odbyły się finałowe zawody LXIX Olimpiady Astronomicznej. Olimpiada Astronomiczna jest organizowana od 1957 roku i należy do najstarszych olimpiad przedmiotowych w Polsce. Finaliści rozwiązywali zadania teoretyczne, zadania z analizy danych oraz zadania obserwacyjne. Część konkurencji przeprowadzono też pod kopułą Planetarium Śląskiego, które dysponuje jednym z najnowocześniejszych systemów projekcyjnych na świecie. W finale centralnym wystąpił uczeń klasy 4B RYSZARD CZERWIŃSKI, który zajął 11 miejsce, uzyskując tytuł Finalisty. Gratulujemy!

- Szczegóły
Miło nam poinformować, że Szymon Weryński z klasy 4f zakwalifikował się do etapu centralnego 50. Olimpiady Artystycznej, który odbędzie się w Warszawie w dniach 30.03–01.04.2026 r. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
- Szczegóły
Ignacy Dalczyński, uczeń klasy 4b, został zakwalifikowany do zawodów III stopnia LXXVII Olimpiady Matematycznej. To najstarsza z polskich olimpiad przedmiotowych i jednocześnie najbardziej prestiżowe zawody matematyczne dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce. Zadania na Olimpiadzie przede wszystkim sprawdzają umiejętność myślenia matematycznego. Wymagają jednak bardzo zaskakujących pomysłów, analogii oraz spostrzeżeń, a także ogromnej wiedzy teoretycznej. Finalistom Olimpiady przysługuje zwolnienie z egzaminów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym z maksymalnym wynikiem 100%, a także wolny wstęp na wiele wydziałów wyższych uczelni, nie tylko matematycznych. Gratulujemy Ignacemu sukcesu i życzymy powodzenia podczas zawodów, które w tym roku odbędą się w Iławie.
- Szczegóły
Miło nam poinformować, że Zofia Koper, uczennica klasy 3C, znalazła się w gronie 94 uczestników, którzy uzyskali co najmniej 46 punktów na 54 możliwe i zakwalifikowała się do etapu centralnego Olimpiady Biologicznej.
Serdecznie gratulujemy і życzymy dalszych sukcesów.
- Szczegóły
10 marca 2026 r. na Jasną Górę pielgrzymowali uczniowie klas czwartych, aby wspólnie z młodzieżą z całej diecezji tarnowskiej pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego, modlić się w intencji pomyślnego zdania egzaminu maturalnego oraz o dobre wybory na dalszej drodze życia.
Program spotkania obejmował konferencję dla maturzystów, możliwość spowiedzi, czas wspólnej modlitwy oraz uroczystą Eucharystię sprawowaną w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Stanisława Salaterskiego. Był to dla młodych ludzi szczególny moment zatrzymania się i refleksji przed ważnym etapem, jakim jest egzamin dojrzałości i podejmowanie decyzji dotyczących przyszłości. "Chciejcie więcej niż tylko zdanej na 100 procent matury - patrzcie w górę". Ojcowie paulini każdego maturzystę obdarowali długopisem na maturę i obrazkiem Matki Bożej z modlitwą maturzysty. Wyjazd był również okazją do integracji uczniów oraz wspólnego przeżycia czasu w miejscu o wyjątkowym znaczeniu religijnym i historycznym.
Już dziś życzymy maturzystom powodzenia!
- Szczegóły
Miło nam poinformować, że Julia Krakowska, uczennica klasy 1C, wygrała konkurs „Śpiewaj razem z nami”, tym samym dostając się do następnego etapu w Przemyślu, który odbędzie się 21/22 marca. Julia została również finalistą V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej i Poezji Śpiewanej. Weźmie udział również w finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki w Szczucinie. Gratulujemy і życzymy dalszych sukcesów.




