39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Studniówka 2015
24 stycznia 2015r. | Administrator

Poloneza czas zacząć. – Podkomorzy rusza / I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi / I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.
Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi, / Dano hasło, zaczęto taniec – on prowadzi.

17 stycznia tegoroczni maturzyści „Kopernika” odtańczyli tradycyjnego poloneza, rozpoczynając swój niezapomniany bal studniówkowy. W obecności grona pedagogicznego oraz rodziców podziękowali swoim wychowawcom, wyrażając wdzięczność za opiekę i wspólnie spędzony czas w murach szkoły. Zabawa trwała do białego rana, a studniówka na pewno dla wszystkich jej uczestników stała się jednym z najważniejszych momentów w życiu.

obrazek

Polonez na studniówkach Kopernika ma wieloletnią tradycję. Rok w rok klasy przedstawiają przed gronem pedagogicznym coraz to wspanialsze układy i figury. Dziewczęta już na długo wcześniej szukają wystawnych sukni, umawiają się do kosmetyczek i fryzjerek, a panowie… no właśnie. Panowie pewnie jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę! Lecz trzeba im tu oddać sprawiedliwość: prezentują się w tym wielkim dniu niemal tak wspaniale jak ich partnerki. Wszak to oni swą mocną ręką prowadzą koleżanki do poloneza.

I ten rok nie był pod tym względem wyjątkiem. Gdy tylko kuranty wybiły godzinę 19 minut 20, pan Dyrektor, Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców uroczyście otworzyli tegoroczny bal. Sześć klas trzecich przedstawiło kunsztownie przygotowane taneczne układy przed nauczycielami, rodzicami oraz kolegami i koleżankami. Walc profesorski, wspólny toast za pomyślnie zdaną maturę oraz zdjęcia klasowe zamknęły część oficjalną. A potem to była już tylko wspaniała zabawa do białego rana.

Aż chciałoby się cofnąć czas i zatrzymać go w tamtym momencie. Szkoda, że sama studniówka była tak krótka, a do matury pozostało tak niewiele. Na całe szczęście dzięki zdjęciom i filmom będzie co wspominać.

W imieniu wszystkich uczestników studniówki 2015, pragnę serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom i Uczniom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego balu.

te: 0.013s dbnc: 6 dbnq: 6