39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Być jak Indiana Jones, czyli „Kopernik” na mapie skarbów
13 marca 2015r. | Administrator

Geocaching jest międzynarodową grą terenową, zdobywającą w Polsce coraz większą popularność. Trudno się temu dziwić, skoro gra jest prosta w swych zasadach i szybka, a przy tym sprawia mnóstwo frajdy. Na mapie Mielca figuruje już 11 skrzynek. Od października 2014 r. również nasza szkoła posiada swoją skrzynkę o wdzięcznej nazwie „Mielecki Kopernik”. Warto dodać, że jesteśmy pierwszą szkołą w Mielcu posiadającą skrzynkę, promującą tę grę i przy okazji naszą szkołę.

Geocaching to zabawa w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS. Ideą przewodnią jest znalezienie ukrytego w terenie pojemnika (nazwanego „geocache”) i odnotowanie tego faktu poprzez złożenie swojego podpisu na liście ukrytej w skrytce i na specjalnej stronie internetowej www.geocaching.com. Założyciele skrytek wybierają ciekawe miejsca, charakterystyczne dla danego terenu obiekty, opisują ich historię i podają współrzędne. Często, aby znaleźć „skarb” należy rozwiązać zagadkę, słowną łamigłówkę, a skrytka jest ukryta, wręcz zakonspirowana lub wtapia się w otoczenie. Geocaching jest zabawą kierowaną do ludzi w każdym wieku, aktywnych, spostrzegawczych, lubiących zwiedzać nowe miejsca, poznawać historię i środowisko naturalne oraz poszukiwać przygód. Dwie najważniejsze zasady geocachingu brzmią: „nie zabieramy skrytek, lecz odkładamy je na miejsce” oraz „nie śmiecimy i nie niszczymy cudzej własności i roślin oraz nie straszymy zwierząt”.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje – okres wyjazdów i pieszych wędrówek. Zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił w geocachingu. Te skrytki są naprawdę wszędzie! Poszukaj, spróbuj i zostań poszukiwaczem „cache’ów”.

te: 0.013s dbnc: 6 dbnq: 6