39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Konferencja „W hołdzie wielkości Szafera”
20 kwietnia 2016r. | Administrator

W dniach 14-15 kwietnia 2016 r. Nadleśnictwo Mielec, Polskie Towarzystwo Leśne, Liga Ochrony Przyrody i Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej zorganizowały konferencję poświęconą prof. Władysławowi Szaferowi z okazji 130. rocznicy urodzin. W konferencji wzięli udział: pan dyrektor Zbigniew Rzeźnik, pani Anna Piekarska, uczniowie: Weronika Surdej, Hubert Miłoś z klasy IIc oraz Bartłomiej Szwakop z klasy If.

Władysław Szafer to wybitna postać polskiej nauki. Botanik, paleobotanik, fitogeograf, dyrektor Ogrodu Botanicznego w Krakowie i Instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzieciństwo i młodość spędził w Mielcu.

obrazek

Pierwszy dzień konferencji „W hołdzie wielkości Szafera” odbył się w sali konferencyjno-wystawienniczej „Imperium” w Mielcu. Był to ciekawy cykl referatów dotyczących dorobku naukowego Władysława Szafera, jego życia i działalności. Prelegenci przedstawili współpracę prof. Władysława Szafera z leśnikami i leśnictwem, jego związkiem z Mielcem i ziemią mielecką. Władysław Szarski, wnuczek profesora, podzielił się z nami osobistymi wspomnieniami o Władysławie Szaferze.

Drugi dzień konferencji odbył się w terenie. Odsłonięto tablicę pamiątkową i posadzono dąb Szafera w Powiatowym Centrum Edukacji Przyrodniczej. Następnie autokarami wszyscy uczestnicy konferencji pojechali do Rezerwatu „Buczyna w Cyrance” im. Władysława Szafera, gdzie mogli podziwiać piękno budzącej się do życia przyrody.

Konferencji towarzyszyła ciekawa wystawa poświęcona życiu i działalności Władysława Szafera.

te: 0.014s dbnc: 6 dbnq: 6