39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Święto Sportu
29 czerwca 2016r. | Administrator

23 czerwca w II LO w Mielcu odbył się Dzień Sportu. Teren wokół szkoły zamienił się w wielki festyn. Ta cykliczna impreza sportowo-rekreacyjna sprawia, że do ostatniej chwili szkoła tętni życiem. Uczniowie klas pierwszych i drugich oraz absolwenci przychodzą, aby na sportowo pożegnać rok szkolny. W tym roku gośćmi specjalnymi były dzieci z Przedszkola nr 16.

Organizatorzy - nauczyciele wf - przygotowali wiele ciekawych konkurencji: rozgrywki w piłkę siatkową, piłkę nożną, koszykówkę, liczne oryginalne konkurencje indywidualne, np.: rzut oponą, trójbój wiejski, tor rowerowy, wyścig na nartach podwójnych, skakanka, rzuty osobiste, wyciskanie, strzelanie z łuku, rzut jajem oraz - hit tego roku - specjalnie przygotowany na terenie lasku szkolnego survival - park linowy. Jak na prawdziwy festyn przystało, nie zabrakło muzyki i kiełbasek z grilla. Gorącą atmosferę studziła kurtyna wodna wzbudzająca ogromny entuzjazm zgromadzonych.

obrazek

Za uczestnictwo w konkurencjach o różnym poziomie trudności młodzież otrzymywała szkolną walutę – Koperniki. Święto sportu zakończyliśmy wymianą „zarobionych” Koperników na nagrody w „Kopernik shop” – sklepiku zaopatrzonym w artykuły zakupione dzięki sponsorom. W tym roku wspomogły nas firmy: F.H.U.P. „TRANS-ROWER” Roman Tylec, Extreme Fitness Mielec, TARGUM Mielec Sp. z o.o. Sp.k., Zakład Metalowy "WB" Wiesław Bożek, Maria Bożek sp.j., MEGARON Tomasz Kornak, ROBI Centrum Ogrodniczo-Techniczne, „Kawa czy Herbata” Grzegorz Sieroń, Van Berde Sp. z o.o.

Z roku na rok Dzień Sportu cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży II LO, a nawet wśród gimnazjalistów, zachęcając do wyboru tej szkoły. Liczba uczestników i rozmach całego przedsięwzięcia świadczą o zrozumieniu potrzeby i przyjemności płynącej z aktywnego wypoczynku.

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6