39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Rekolekcje Wielkopostne
15 marca 2017r. | Administrator

W pierwszym dniu film, w drugim spotkanie z raperem – wyjątkowe rekolekcje dla młodzieży w dniach 8-10 marca pod hasłem "Świadek pilnie poszukiwany".

Pierwszego dnia uczniowie obejrzeli w SCK film oparty na faktach pt. „Przełęcz ocalonych”. Jest to dramat wojenny, który przedstawia historię życia amerykańskiego obdżektora Desmonda Dossa. Po wybuchu II wojny światowej Desmond wstąpił do wojska. W czasie szkolenia pozostał wierny swojemu postanowieniu, by nigdy nikogo nie zabijać i nie używać broni, za co spotykały go szykany ze strony kolegów i dowódców. Jednak w trakcie działań wojennych wykazał się niespotykanym hartem ducha i odwagą. Nie używając broni, uratował na polu bitwy od śmierci wielu współtowarzyszy.

W drugim dniu młodzież spotkała się z chrześcijańskim raperem Arkadiuszem Zbozieniem, czyli Arkadio, który przyjechał z Nowego Sącza. Gość podzielił się świadectwem swojego nawrócenia, które przeżył jako 17-latek. Zachęcał też młodych ludzi do realizacji marzeń poprzez rozwijanie swoich najsilniejszych stron i doskonalenie talentów: "Jeśli bowiem człowiek robi to, co kocha, łatwiej mu pokonać codzienne problemy" – mówił.

Trzeci dzień upłynął pod znakiem sakramentu pokuty i Eucharystii.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie oraz uczestniczyli w tegorocznych rekolekcjach serdecznie dziękujemy i życzymy, aby radość z Cudu Wielkiej Nocy przyjąć i wnieść do swojej codzienności tak, aby w tej codzienności dokonało się również duchowe „zmartwychwstanie”.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.013s dbnc: 6 dbnq: 6