39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Celtyckie klimaty, czyli obchody Dnia Św. Patryka w II LO
20 marca 2017r. | Administrator

W piątek 17 marca korytarze naszej szkoły zdominował kolor zielony. Na przerwach rozbrzmiewała celtycka muzyka. W ten oto sposób II LO przyłączyło się do obchodów Dnia Świętego Patryka, który jest świętowany nie tylko w Irlandii, ale też na całym świecie przez wszystkich, którzy w ten jeden dzień czują się Irlandczykami. Nic więc dziwnego, że nie zabrakło nawet postawnych „Szkotów” i ich uroczych towarzyszek w kraciastych spódnicach. Wszystkie grupy przebierańców włączyły się do zabawy w duchu Celtyckich klimatów, bo takie było właśnie motto całej imprezy.

Momentem kulminacyjnym był montaż słowno-muzyczny na sali gimnastycznej. Na tle imponującego zamczyska, ozdobionego i irlandzkimi i szkockimi symbolami, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne, wykonując irlandzkie piosenki oraz tańcząc do dźwięków celtyckiej muzyki...

Nad organizacją tego niewątpliwie widowiskowego przedstawienia czuwały anglistki - panie Urszula Żurawska, Agnieszka Czechura i Elżbieta Łukaszek.

Zobacz zdjęcia i filmy...

te: 0.015s dbnc: 6 dbnq: 6