39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu
28 maja 2013r. | Administrator

W dniach 23 kwietnia, 17 i 20 maja uczniowie klasy 2c wzięli udział w projekcie pt. "Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu" realizowanym przez Klub Jagielloński. Zajęcia te podzielone były na 3 etapy. Pierwszą częścią była gra odwzorowująca działania polskiego parlamentu.

obrazek

Uczniowie podczas symulacji "Parlament 2.0" wcielili się w rolę pięciu fikcyjnych ugrupowań: partii liberalnej, socjaldemokratycznej, ludowej, chrześcijańsko-demokratycznej i nacjonalistycznej. Powoływali rząd, uchwalali budżet na kolejne lata, obiecywali nowe postulaty. Kluczowe znaczenie w kontekście spadku/wzrostu notowań poszczególnych partii miały media, w które wcieliło się trzech, niezależnych uczniów. Zwyciężyło to ugrupowanie, które okazało największą skuteczność w rządzeniu.

Drugim etapem była symulacja rozwoju miasta Mielec na przestrzeni lat 2014-2030. Poprzedzona ona była wizytą radnego miejskiego: pana Jacka Kopacza, któremu uczestnicy mogli zadawać nurtujące ich pytania. Uczniowie wybierali spośród siebie prezydenta, a inni wcielali się w rolę członków Rady Miasta. W trakcie tej symulacji uczniowie operowali realnymi kosztami, kosztorysami wydatków i inwestycji, które starali się przeprowadzić w naszym mieście.

Ostatnim etapem były zajęcia "Od narzekania do działania", których celem było opracowanie projektu społecznego i zarażenie uczestników chęcią zaangażowania w sprawy lokalne. Wszystkie decyzje w związku z projektem należały do uczniów i w tym momencie po opracowaniu harmonogramu i przydzieleniu obowiązków wzięli się do pracy. Ich poczynania możemy śledzić na Facebookowym fanpag’u: „Po psie swoim sprzątaj, czyli czyste laczki”.

Jednym z zadań młodych patriotów było napisanie pracy, stworzenie zdjęcia oraz krótkiego filmu, które biorą udział w konkursie. I tu uczniowie proszą o naszą pomoc i oddanie głosu na następującej stronie:

http://anp.kj.org.pl/konkurs/tekst/70/

Serdecznie prosimy o wsparcie naszych uczniów, którzy podejmując się tej inicjatywy wkładają w swoją pracę wiele czasu i chęci!

te: 0.013s dbnc: 6 dbnq: 6