39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

"Romeo and Juliet" Williama Szekspira odegrana w języku angielskim
30 stycznia 2019r. | TK

W dniu 25.02.2019 grupa uczniów z naszej szkoły obejrzała sztukę „Romeo and Juliet” Williama Szekspira odegraną w języku angielskim przez aktorów TNT Theatre Britain http://www.english-theatre.cz. To już drugi raz w tym roku szkolnym, kiedy młodzież II LO miała okazję podziwiać dokonania sceniczne tej grupy teatralnej.
TNT Theatre zyskało międzynarodową reputację, prezentując wiernie odtworzone produkcje największych dzieł Szekspira. Dynamiczna choreografia, wyrazisty styl gry oraz XVII-wieczna muzyka pozwalają współczesnej publiczności przeżyć wspaniałą historię miłosną Szekspira, jaką mogła zobaczyć elżbietańska publiczność w londyńskim teatrze ponad czterysta lat temu. Ta tragedia wojny klanowej, której kres przynosi dopiero śmierć dwojga młodych kochanków pochodzących ze zwaśnionych rodzin, jest ponadczasowa. Również w XXI wieku spotykamy się z często z prawdziwymi dramatami wynikającymi z tego, że honor, duma i lojalność rodzinna są cenione ponad moralność, pokój i miłość. We współczesnym świecie, który jest tak samo nękany przemocą i nietolerancją, gdzie pokój wydaje się równie nieuchwytny jak prawdziwa miłość, ta wielka tragedia jest tak samo ważna jak zawsze. Prostota dekoracji sprzyjała pobudzeniu wyobraźni oraz pozwoliła się skupić na trudnym językowo, lecz mistrzowsko odegranym dramacie.
Spektakl został zaprezentowany w Sali Koncertowej Uniwersytetu Rzeszowskiego, a opiekę nad młodzieżą podczas wyjazdu na przedstawienie sprawowały p. Elżbieta Łukaszek i p. Małgorzata Schab.

te: 0.016s dbnc: 6 dbnq: 6