39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Matura 2020
9 czerwca 2020r. | Administrator
Matura 2020

8 czerwca rozpoczęły się egzaminy maturalne – tradycyjnie egzaminem pisemnym z języka polskiego na poziomie podstawowym. W tym roku szkolnym jest to wyjątkowa matura, ponieważ jej termin został przesunięty z maja na czerwiec z powodu pandemii koronawirusa. Nie będzie egzaminów ustnych i wszyscy maturzyści przystępują do matury w tzw. „nowej formule” obowiązującej od pięciu lat. Wszystkich uczestników egzaminów obowiązują specjalne wytyczne dotyczące przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.

Zgodnie z regulaminem nowej podstawy programowej uczeń musi przystąpić do pisemnego egzaminu na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Aby zdać maturę, egzaminy te należy zaliczyć na minimum 30% oraz przystąpić do co najmniej jednego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym (tu wynik nie ma wpływu na zdanie matury).

W tym roku szkolnym do matury w naszym liceum przystąpiło 201 uczniów klas trzecich oraz absolwenci z lat ubiegłych, którzy mogą przystąpić do egzaminów z przedmiotów, których wcześniej nie zdawali lub chcą ponieść wynik egzaminu maturalnego.

Egzaminy maturalne zakończą się w naszej szkole 29 czerwca. Wszystkie arkusze maturalne oceniają komisje OKE, a wyniki tegorocznej matury poznamy 11 sierpnia.

Za wszystkich maturzystów trzymamy kciuki i życzymy tradycyjnego połamania piór!

Zobacz zdjęcia (fot. @AniaJajkiewiczFotografie)

te: 0.012s dbnc: 6 dbnq: 6