39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Pożegnanie absolwentów – rocznik 2019-2023
30 kwietnia 2023r. | Administrator

28 kwietnia 2023 r. odbyło się uroczyste pożegnanie kolejnego rocznika absolwentów w 70-letniej historii „Kopernika”. Podczas gali nagrody książkowe otrzymali olimpijczycy i laureaci konkursów przedmiotowych, uczniowie z najwyższą średnią ocen, ze 100% frekwencją w ciągu 4 lat nauki oraz wyróżniający się w pracy na rzecz szkoły i środowiska. W imieniu klas czwartych głos zabrali Amelia Dudek i Janek Wanatowicz, którzy podziękowali dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i kształcenie. Z kolei w imieniu uczniów pozostających w szkole absolwentów pożegnała Amelia Pytka. Galę prowadzili Szymon Czech i Weronika Kopacz. O oprawę artystyczną uroczystości zadbały klasy 3c i 3b pod opieką pani Barbary Pieróg.

Trzecioklasiści przygotowali dla starszych koleżanek i kolegów krótkie przedstawienie, w którym z humorem zaprezentowali scenki z życia szkoły. Aplauz publiczności wzbudziły „Wspomnienia maturzystów” – prezentacje przygotowane przez klasy czwarte oraz występ szkolnego zespołu „The Wires”. Na koniec uroczystości publiczność mogła obejrzeć wywiady przeprowadzone z wychowawcami absolwentów. Każdy uczeń klasy czwartej otrzymał pamiątkowy medalion „Copernicusa” wykonany przez Pana Tomasza Mrozowskiego – absolwenta naszej szkoły, rodzica, fundatora nagród i przyjaciela Kopernika.

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam tradycyjnego „połamania pióra” na maturze i dalszych sukcesów w życiu osobistym! Byliście wyjątkowym rocznikiem!

te: 0.012s dbnc: 6 dbnq: 6