39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Wymiana ze szkołą z Erlangen
11 października 2023r. | Administrator

29 września 2023 r., po czteroletniej przerwie, młodzież ze szkoły partnerskiej Christian-Ernst-Gymnasium z Erlangen w Niemczech przyjechała do mieleckiego Kopernika w ramach wymiany polsko-niemieckiej. 22 uczniów niemieckich oraz 2 opiekunów wraz z młodzieżą II LO przez 9 dni uczestniczyło w programie przygotowanym przez organizatora wymiany - p. Dorotę Dziję. Celem wymiany była integracja uczniów obu szkół. Spotkanie stało się też szansą na poznanie odmiennych zwyczajów i tradycji oraz sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności językowych.

W ciągu dziesięciu dni uczniowie pod opieką p. Doroty Dzii, p. Małgorzaty Schab i p. Bartosza Skwiruta wzięli udział w grze terenowej przygotowanej przez harcerki z Kopernika i przez Alternatywę Travel p. Mirka Pietrzaka, zwiedzili Zamość, Lublin, Państwowe Muzeum w Majdanku, Centrum Nauki im. I. Łukasiewicza w Jasionce oraz Muzeum Bombki w Nowej Dębie, a także odwiedzili II LO. Spotkanie z uczniami ze szkoły partnerskiej dała młodzieży możliwość doświadczenia czegoś nowego, przełamania barier językowych oraz zawarcia nowych przyjaźni. Licealiści Kopernika z niecierpliwością czekają na rewizytę w kwietniu w Erlangen.

Tegoroczna wymiana nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie finansowe firm z Mielca i okolic. Były to: Dobrowolscy Sp. z o.o., CEGIELNIA „Przecław” Z.P.U.H. Beata Wójcik, CP TRADE Sp. z o.o. Potempa Krzysztof, Husqvarna Poland Sp. z o.o., Kars Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „UNIR GROUP” Gaweł Sławomir, Sierosławski Group Jan Sierosławski, PZL Mielec, RSM. Zakład produkcji maszyn i urządzeń Sp. z o.o., PB 8 Sp. z o. o. Bardzo dziękujemy w imieniu uczestników i organizatorów wymiany polsko-niemieckiej.

te: 0.014s dbnc: 6 dbnq: 6