39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Jubileusz 70-lecia „Kopernika”
7 listopada 2023r. | Administrator

27 października 2023 r. odbyły się uroczystości Jubileuszu 70-lecia II LO w Mielcu. Po mszy w Kościele MBNP przeszliśmy do szkoły, aby wspólnie wspominać historię naszego liceum oraz podsumować osiągnięcia ostatniej dekady. Uroczysta akademia ilustrowana prezentacją zawierającą zdjęcia ujmujące w pigułce to, co najważniejsze z historii, działalności i sukcesów naszej szkoły, pokazała, że „Kopernik” to nie tylko nauka, ale różnorodna działalność uczniów, czas na rozwijanie talentów, budowanie przyjaźni, tworzenie rodziny „Kopernika”.

Oprawa artystyczna, dobór niezwykłych utworów muzycznych pozwoliły utrzymać nastrój refleksji, jednak z pewną dawką humoru. Z okazji Jubileuszu odsłonięta została także pamiątkowa tablica ufundowana i wykonana przez absolwenta pana Tomasza Mrozowskiego. Jego dziełem są medale „Kopernika”, które otrzymali emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Po części oficjalnej był czas na wspomnienia, rozmowy, zwiedzanie szkoły i oglądanie przygotowanych na tę okoliczność wystaw, gablot, tablic oraz podziwianie zmian po największym remoncie w dziejach funkcjonowania „Kopernika” w budynku przy ul. Żeromskiego. Wielu z gości z dumą mówiło o tym, że są absolwentami naszej szkoły, że ich dzieci również zdawały maturę w „Koperniku”, pielęgnując rodzinną tradycję.

Trwałą pamiątką jubileuszu jest wydana monografia szkoły, która jest kontynuacją poprzednich jubileuszowych wydań i obejmuje ostatnie 10 lat pracy II LO. Redakcja gazetki „SoS” wydała jubileuszowy nakład, a „zielony Kopernik” pięknie ukwiecił korytarze naszej szkoły.

Oprawa jubileuszu 70-lecia II LO oraz wydanie monografii były możliwe dzięki wsparciu firm: Retech Sp. z o.o.; Kronospan Mielec Sp. z o.o.; Stalmax Sp. z o.o.; Dobrowolscy Sp. z o.o.; MPGK Sp. z o.o.; KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o.; Xerima; Kronospan HPL Sp. z o.o.; Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o.; MPEC Sp. z o.o.; Sierosławski Group; Firma Opakowania; Firma Skorpion; Firma Wisman. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, absolwentom oraz każdemu, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w obchody Jubileuszu mieleckiego „Kopernika”!

Szczególne podziękowania należą się uczniom zaangażowanym w przygotowanie części artystycznej akademii: Zuzannie Cieślak, Filipowi Czechurze, Allanowi Jurkowskiemu, Filipowi Kaliszowi, Annie Kani, Paulinie Jaromi, Szymonowi Kaszludze, Hannie Kozioł, Tymoteuszowi Kotlarzowi, Oliwii Machnik, Ewie Majce, Oskarowi Majewskiemu, Karolinie Moskal, Karolowi Ochabowi, Emilii Pietruszce, Szymonowi Proczkowi; Wiktorii Rydzy, Klarze Skórskiej, Maksymilianowi Wilkowi, Wiktorowi Wróblowi, Mai Zgórskiej oraz szkolnemu chórowi.

te: 0.012s dbnc: 6 dbnq: 6