39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Akcja charytatywna
4 grudnia 2014r. | Administrator

Każdy, kto doświadczył w życiu jakiegoś nieszczęścia, wie, jak bardzo potrzebna jest w takim momencie pomoc drugiej osoby – kogoś z rodziny, znajomych, czy nawet obcego. Dlatego też uczniowie „Kopernika” postanowili pomóc choremu na siatkówczaka Kubusiowi. W tym celu pod opieką pp. Doroty Ryczaj i Magdaleny Żukowskiej–Bąk zorganizowali akcję charytatywną, której celem było zebranie pieniędzy na leczenie chłopca.

Kuba Szczepański to niespełna 2-letni chłopiec z Rzeszowa, który bardzo potrzebował naszej pomocy. W wyniku choroby usunięto mu jedno oko, a w drugim zdiagnozowano przerzut nowotworu. Potrzebne były pieniądze na leczenie za granicą. Zebraliśmy więc siły i zorganizowaliśmy kilka zbiórek pieniężnych. Do przyłączenia się do naszej akcji zachęciliśmy również inne szkoły. Były to: Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu, Gimnazjum nr 2 w Mielcu, Szkoła Muzyczna w Mielcu oraz Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Publiczne w Padwi Narodowej. 1 i 2 listopada uczniowie II LO kwestowali przy cmentarzach w Mielcu, Czerminie, Padwi i Zgórsku. Hojność wszystkich darczyńców była ogromna i znacznie przerosła nasze oczekiwania.

Ostatnim elementem akcji był kiermasz, na którym w niskich cenach można było zjeść słone przekąski. „Przesiadka” ze słodkich deserów (które królowały na ostatnich kiermaszach) na tosty, paszteciki i inne przekąski okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, bo na każdej przerwie przy stoisku gromadził się pokaźny tłum wygłodniałych uczniów. Kiermasz zorganizował Samorząd Szkolny - uczniowie klasy 3f.

dary

Wszystkie zebrane w czasie akcji pieniądze zostały wpłacone na konto fundacji Podaj Dalej, która opiekuje się małym Kubą. To wszystko nie udałoby się, gdyby nie zaangażowanie naszych nieocenionych uczniów. Akcję prowadziły: Klaudia Dereń, Daria Kaniewska i Natalia Bieś z kl. 1d, Ania Trybulec, Justyna Burghardt, Klaudia Borys, Wiktoria Wójcik, Joanna Midura, Kasia Krawiec, Dorota Łakomy z kl. 1c, Wojtek Trybulec z kl. 1b, Paulina Juszak 2a, Daria Kardyś 2f, Magda Midura 2d oraz cała klasa 3f. Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY! Wspaniałą wiadomością dla nas jest informacja, że Kubuś zdrowieje!

te: 0.012s dbnc: 6 dbnq: 6