39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Ciekawa lekcja geografii
11 marca 2015r. | Administrator
obrazek obrazek

9 marca, w ramach lekcji geografii, klasa 1f pod opieką pani Joanny Balcerzak, pojechała na krótką wycieczkę do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec, aby dowiedzieć się o niej nieco więcej.

Uczniowie usłyszeli od pana prowadzącego zajęcia wiele ciekawych rzeczy, na przykład, że jest to najstarsza Specjalna Strefa Ekonomiczna w Polsce, która powstała w 1995 r. oraz że jej grunty są położone na terenach wielu województw, takich jak lubelskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie i zachodniopomorskie.

Uczniowie poznali najważniejszych inwestorów, czyli np. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o., Kirchhoff Polska Sp. z o.o., znaczące osiągnięcia oraz perspektywy i wydarzenia z życia strefy. Tego wszystkiego dowiedzieli się w budynku Agencji Rozwoju Przemysłu, a następnie ruszyli autobusem na przejażdżkę po strefie ekonomicznej, aby zobaczyć wszystkie firmy z bliska oraz poznać, czym się dokładnie zajmują. Tego dnia na pewno wiele osób uzyskało wiedzę, jakiej wcześniej nie miało, a przecież mieszkając w Mielcu, warto wiedzieć, co się dzieje na „strefie”, skoro jest ona tak ważnym obszarem naszego miasta.

obrazek obrazek
te: 0.014s dbnc: 6 dbnq: 6