39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Sesja z języka francuskiego
21 kwietnia 2015r. | Administrator

W poniedziałek 20 kwietnia, w naszej szkole odbyła się sesja kulturoznawczo-literacka z języka francuskiego przygotowana przez panie: Edytę Karnasiewicz i Alicję Tejchmę, w której wzięły udział grupy francuskie klas I i II.

Sesja składała się z dwóch części: prezentacji multimedialnej pt. „Oblicza Francji”, w której o geografii, zabytkach, kuchni i modzie francuskiej mówiły: Weronika Głogowska, Agata Fietko, Paulina Kaczmarczyk i Katarzyna Karnasiewicz, w drugiej części sesji wystąpiły: Klaudia Kołek, Anna Skórska, Patrycja Lasek i Partycja Świątek, przedstawiając sylwetki i twórczość Haliny Poświatowskiej i Jacques’a Préverta, po czym, na podstawie analizy kontrastywnej tłumaczeń na język francuski pięknych, lirycznych wierszy H. Poświatowskiej autorstwa Zofii Ludomirskiej, uczniowie dokonali własnych tłumaczeń na język polski wierszy J. Préverta „Déjeuner du matin” i „Pour toi mon amour”. Była to okazja nie tylko do odkrycia pięknej twórczości tych dwojga wybitnych poetów, ale także znakomite ćwiczenie językowe z dziedziny translatoryki.

obrazek

Ostatnim akcentem sesji będzie przeprowadzony w klasach francuskich test z wiedzy o Francji, w którym przewidziano nagrody książkowe.

Nad sprawnością sprzętu czuwał niezawodny Tomek Wilczyński z klasy 2b, a plakat informacyjny wykonała Kasia Burek z 1a.

te: 0.016s dbnc: 6 dbnq: 6