39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

„A Ticket to Birmingham” – kabaret w angielskim stylu
18 grudnia 2015r. | Administrator

W dniu 17 grudnia grupa uczniów z naszego liceum pod opieką anglistek Elżbiety Łukaszek i Eweliny Zielińskiej-Rajca wybrała się do Krakowa na przedstawienie „A Ticket to Birmingham” zaprezentowane przez dwóch angielskich aktorów Richiego i Kaidara. Była to spora dawka specyficznego angielskiego humoru w oparciu o najlepsze skecze brytyjskiej grupy komików - Monty Python.

Aktorzy odegrali scenki rozgrywające się w sklepie zoologicznym, na stacji kolejowej i na poczcie, zmieniając w trakcie swoje przebranie, ton głosu i sposób gry, wciągając jednocześnie widzów do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu.

Przed spektaklem uczniowie uczestniczyli w interaktywnych warsztatach teatralnych, podczas których jeden z aktorów zaprezentował techniki gry scenicznej. Jak przystało na teatr interaktywny, uczniowie brali udział w scenkach wyznaczonych przez prowadzącego, wykonując różne zadania aktorskie wymagające improwizacji zarówno słownej jak i ruchowej. Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy najsłynniejszą piosenkę z repertuaru grupy komików Monty Python, czyli "Always look on the bright side of life".

Udział w warsztatach i przedstawieniu był nie tylko świetną zabawą, ale też dał uczniom możliwość osłuchania się z autentycznym angielskim akcentem. Dzięki materiałom wykorzystującym zasoby Internetu przygotowanych przez instytucję edukacyjną NaukaBezGranic która zorganizowała spektakl, uczniowie mogli poznać wiele faktów odnoszących się do realiów życia w Wielkiej Brytanii, np. korzystanie z poczty czy organizowanie podróży pociągiem. Krótkie filmiki z YouTube przybliżyły nam miasto Birmingham, króre pojawiło się w tytule przedstawienia.

te: 0.012s dbnc: 6 dbnq: 6