39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Rekolekcje
29 marca 2016r. | Administrator

W dniach 14-16 marca w parafii MBNP odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które do zgromadzonej młodzieży wygłosił ksiądz Stanisław Kłyś, wikariusz z parafii katedralnej w Tarnowie. Poniżej krótka relacja z tego wydarzenia.

Mogę powiedzieć, że miałem niewątpliwe szczęście uczestniczyć w tych ćwiczeniach duchowych. Ksiądz Stanisław z charyzmą i prostotą głosił przez trzy dni słowo o Bożej miłości.

Pierwszego dnia motywem przewodnim była pustynia. Kaznodzieja przypomniał, że Bóg przemawia w ciszy, jak również, że wychodzi dobrowolnie na „pustynię naszych słabości”, aby nas tam spotkać.

Drugi dzień upłynął pod znakiem dżungli, co stanowiło punkt wyjścia do rozważań o emocjach. Ksiądz rekolekcjonista pośród wielu przykładów podzielił się z nami również swoimi osobistymi przeżyciami w tym względzie, jakich doświadczył w młodości.

Trzeciego dnia uwidoczniły się owoce rekolekcji. Tłumy młodych ludzi spotkały się z przebaczającą miłością Bożą w sakramencie pokuty, aby potem z czystym sercem zaczerpnąć ze źródła naszej wiary – Eucharystii. Przeżywanie Najświętszej Ofiary było również tematem wygłoszonej tego dnia homilii, w której przytaczając historię Święta Paschy, znaną z księgi Wyjścia ksiądz Stanisław w czytelny sposób ukazał zbawienne owoce wypływające z Eucharystii.

obrazek

Przez te dni zwieńczenie naszych rekolekcyjnych spotkań stanowiła adoracja Najświętszego Sakramentu, będąca okazją do cichego i indywidualnego bycia z Panem.

W taki oto sposób rekolekcje szkolne dobiegły końca. Powoli zbliżają się Święta Wielkanocne, jednak my, młodzi ludzie z mieleckich szkół ponadgimnazjalnych, dzięki posłudze księdza Stanisława do spotkania ze Zmartwychwstałym zbliżamy się przygotowani, aby radość z Cudu Wielkiej Nocy przyjąć i wnieść do naszej codzienności, tak aby w tej codzienności dokonało się i nasze duchowe „zmartwychwstanie”.

Mateusz Marek

te: 0.012s dbnc: 6 dbnq: 6