39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Dzień Języka Niemieckiego w Mielcu
18 kwietnia 2016r. | Administrator

W piątek, 15 kwietnia br., w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, odbył się już 9. z kolei Dzień Języka Niemieckiego, organizowany przez mieleckie koło Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Impreza miała bardzo uroczystą oprawę. Patronat honorowy nad tegorocznym DJN objął Starosta Powiatu Mieleckiego pan Zbigniew Tymuła. Jego obecność, obecność Prezydenta Miasta Mielca pana Daniela Kozdęby, przedstawicieli parlamentarzystów naszego miasta oraz dyrektorów mieleckich gimnazjów i szkół ponad­gimnazjalnych podniosły rangę imprezy. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło też dyrektora naszego liceum pana Zbigniewa Rzeźnika.

Dzień Języka Niemieckiego stanowił zwieńczenie wielu dwuetapowych konkursów języka niemieckiego przeprowadzonych w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych powiatu mieleckiego. Stanowił też okazję do wręczenia dyplomów i nagród najlepszych uczniom. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie. W kategorii licea ogólnokształcące Kornelia Kilian z klasy 2f i Anna Trybulec z 2c zajęły II i III miejsce w 10 Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas drugich. Natomiast Adrianna Staśto z 1a oraz Weronika Wyparło z 1c zajęły miejsca I i III w Powiatowym Konkursie Ortograficznym z Języka Niemieckiego dla uczniów klas pierwszych.

Imprezę zakończyła część artystyczna, w której prezentowali się uczniowie poszczególnych szkół. Nasze liceum reprezentowały Magdalena Augustynowicz z 1c oraz Aleksandra Tylutka z 1b, które zaśpiewały piosenkę „99 Luftballons” znanej niemieckiej piosenkarki Neny.

Wszystkim uczennicom, biorącym udział w tegorocznym Dniu Języka Niemieckiego, gratulujemy bardzo wysokiego poziomu językowego i artystycznego oraz godnego reprezentowania naszego liceum.

Zobacz zdjęcia...
te: 0.012s dbnc: 6 dbnq: 6