39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Podsumowanie projektu „Lepiej grać niż ćpać”
23 grudnia 2016r. | Administrator

Dobiegła końca realizacja projektu „Lepiej grać niż ćpać”. Chyba nie ma w szkole osoby, która choć raz nie słyszała hasła przewodniego tej akcji. Oprócz rozgrywek sportowych uczniowie Kopernika w ramach projektu wzięli udział w warsztatach profilaktycznych oraz w konkursie filmowym.

Na początku realizacji projektu odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej, w którym rywalizowało 9 drużyn klasowych, w sumie ponad 90 osób z klas I, II i III. Został on zakończony uroczystym ogłoszeniem zwycięskich drużyn (I miejsce - klasa 2c/f, II miejsce - klasa 3b, III miejsce - klasa 1a) oraz wyłonieniem dziesięcioosobowej reprezentacji szkoły na zbliżającą się inauguracje projektu Football Challenge. 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 11 zorganizowana została wielka impreza sportowa, w której uczestniczyło po 40 osób z sześciu mieleckich szkół realizujących projekt. 20 kibiców, tzw. Ultrasów, oceniano za kreatywność, sportowy doping i hasła antynarkotykowe. Nasi kibice zajęli II miejsce, wyróżnili się prezentowanymi piramidami wieloosobowymi i skandowanymi hasłami antynarkotykowymi, dopingując naszych piłkarzy. Ponadto 10 dziewcząt pięknie zaprezentowało się podczas maratonu zumby - były najlepsze!

Kolejnym działaniem objęci zostali rodzice naszych uczniów podczas spotkania z terapeutą, który w poruszający sposób przedstawił zagrożenia, jakie niosą za sobą „próby” różnych środków psychoaktywnych. Ten sam terapeuta spotkał się z uczniami klas I i II, którzy pozytywnie oceniali te warsztaty. Wszyscy, którzy mieli taką chęć i potrzebę, mogli się spotkać z terapeutą w czasie dyżurów poza terenem szkoły.

Uczniowie otrzymali kolorowe bransoletki jako prezent za rzetelne wypełnienie ankiety na temat zagrożeń nałogami w naszym regionie.

Na zwieńczenie projektu powstały wspaniałe, poruszające filmy, stworzone przez młodzież na konkurs „Manifest młodych przeciw nałogom”. 14 grudnia w trakcie konferencji podsumowującej projekt rozstrzygnięto konkurs filmowy. I tak II miejsce i wyróżnienie Prezydium IPA Region Mielec otrzymał film „Nieświadomość” autorstwa Michała Kozioła z klasy 2b, wyróżniony został również film uczennic z klasy 2a, Aleksandry Rataj, Katarzyny Konefał i Weroniki Płaza. Gratulujemy!

Koordynatorem projektu w naszej szkole była pani Agnieszka Kusak.

Zobacz zdjęcia:

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6