39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

The Bear Educational Theatre w II LO
23 lutego 2017r. | Administrator

W dniu 22 lutego uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie The History of England - part 1. Spektakl został wystawiony w języku angielskim przez międzynarodową grupę teatralną The Bear Educational Theatre, która zgodnie ze swoją filozofią pomaga młodym widzom uczyć się angielskiego wykorzystując metodę dramy. Simao z Portugalii, Irina z Rosji i Katka z Czech to profesjonalni aktorzy, którzy w przystępny a zarazem zabawny sposób przybliżyli nam burzliwe początki państwa nazywanego obecnie Wielką Brytanią.

Była to nie tylko lekcja historii, ale też ćwiczenia na rozumienie ze słuchu w języku angielskim. Poważniejsze fragmenty będące podsumowaniem wydarzeń historycznych ilustrowane były prześmiesznymi scenkami, w czasie których w postaci historyczne w mistrzowski sposób wcielali się aktorzy The Bear Educational Theatre. Interaktywny teatr wymaga współpracy aktorów z publicznością, tak więc kilkunastu uczniów mogło aktywnie uczestniczyć w przebiegu przedstawienia. Dodatkową atrakcją były quizy sprawdzające zrozumienie zaprezentowanych wydarzeń i umiejętność rozpoznania popularnych słówek, które weszły do języka angielskiego z innych języków, w wyniku podboju wyspy przez Rzymian, Vikingów, plemiona Anglo - Saksońskie oraz Francuzów.

Uczniowie świetnie się bawili, poznając fakty historyczne i doskonaląc umiejętność rozumienia w języku angielskim. Warto było uczestniczyć w tak nietypowej lekcji. Miejmy nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi, ponieważ zespół ma w repertuarze również The History of England – part II oraz wiele innych przedstawień.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.015s dbnc: 6 dbnq: 6