39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Potyczki poetyckie
10 kwietnia 2017r. | Administrator

4 kwietnia br. w naszej szkole spotkali się miłośnicy poezji, aby wysłuchać recytacji wierszy, poezji śpiewanej oraz obejrzeć uczniowskie prace plastyczne inspirowane utworami lirycznymi.

Artyści zaprezentowali bardzo szeroki repertuar dotyczący motywów m.in. miłości, natury, wędrówki. Spotkanie zaczęło się lirycznie-romantycznie, nie zabrakło wzruszeń, zadumy, słynnych tekstów wielkich artystów oraz nastrojowych melodii. W kolejnej części uczniowie prezentowali utwory wywołujące refleksję nad wartościami, wyborem postawy życiowej, sensem i radością życia. Każdy występ miał w sobie coś niezwykłego.

Recytację zaprezentowali publiczności m.in.: Jarosław Jaworek z kl. Id („Nic dwa razy” W. Szymborskiej), Julia Tułacz z kl. Ic („Nienawiść” W. Szymborskiej), Nataniel Brożnowicz z kl. Ib, któremu akompaniował na gitarze Antoni Wąsowicz z kl. Ib („Ty” Juliana Tuwima), Agnieszka Grzyb z kl. IIc („Dziad i baba” J. I. Kraszewskiego), Paulina Ryńska z kl. If („Mazurek Szopena” W. Broniewskiego). Niewątpliwie ciekawym akcentem były prace plastyczne m.in.: Urszuli i Gabrieli Mycek z kl. IIf, Aleksandry Bednarz i Gabrieli Piłat z kl. Id, Edyty Halik z kl. Ia. Młode artystki inspirowały się utworami: „Martwa natura” Z. Herberta, „Życie” ks. Jana Twardowskiego, „Kobiety Rubensa” W. Szymborskiej, „Łzy” M. Pawlikowskiej Jasnorzewskiej.

Ze sceny rozbrzmiewały także muzyczne interpretacje poezji. Wystąpili: Wiktoria Tuz z kl. Id („Niech żyje bal”), Anita Róg z kl. Ic („Skinny love”), Katarzyna Kagan, Mateusz Ozga, Dawid Głaz z kl. IIc („Udało prawie się”), Anna Krupa z kl. IId („Akwarele”) oraz w porywającym publiczność wykonaniu Aleksandra Rataj z kl. IIa („Karuzela z madonnami”) i Paulina Głodzik z kl. Ic („Hallelujah”). Wykonawcom towarzyszyły dźwięki płynące z pianina i gitar. Nie sposób wymienić wszystkich. Na scenie zaprezentowało się trzydzieścioro siedmioro uczniów klas pierwszych i drugich.

Piosenki, wiersze i prace plastyczne spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem widowni, na której zasiedli nauczyciele, rodzice, licealiści oraz gimnazjaliści. Było to spotkanie refleksyjne, ale też zabawne i przede wszystkim niebanalne. We wszystkim tym, co zostało wypowiedziane, wyśpiewane i namalowane każdy mógł odnaleźć siebie. Przygotowaniem tego wyjątkowego popołudnia z poezją zajęły się polonistki – panie: Anna Skórska i Małgorzata Brach.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy niezwykłego wieczoru z poezją.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.016s dbnc: 6 dbnq: 6