39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

VIII Festiwal Filmowy NNW
6 czerwca 2017r. | Administrator

W dniach 31 maja i 1 czerwca w SCK w Mielcu odbyła się Retrospektywa VIII Festiwalu Filmowego Niepokorni-Niezłomni-Wyklęci, w ramach której uczniowie mieli okazję zobaczyć pokazy filmów o tematyce historycznej w reżyserii Arkadiusza Gołębiewskiego oraz monodram Piotra Cyrwusa „Zapiski oficera Armii Czerwonej”.

Warsztaty dla młodzieży „Nagraj dziadka komórką” poprowadzili Maria Wiśnicka – reżyserka i montażystka, reżyser A. Gołębiewski oraz operatorzy Sebastian Kniza i Andrzej Wyrozębski. Podczas warsztatów młodzież mogła zobaczyć w praktyce na czym polega praca ekipy filmowców przygotowujących reportaż. W rolę dziennikarek, których zadaniem było przeprowadzenie wywiadu z panem Marianem Rzeszutkiem, świadkiem wydarzeń w 1946 r. w Ostrowach Tuszowskich, wcieliły się uczennice klasy 2E: Julia Zięba i Weronika Jurkowska, a za kamerą stanęła Weronika Wyparło.

Prowadzący warsztatów zachęcali do uwieczniania wydarzeń, które tak szybko stają się historią, do rozmów ze starszymi ludźmi, którzy są cennym źródłem informacji o najnowszych dziejach Polski i świata.

Zobacz zdjęcia...

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6