39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Bliżej siebie
6 marca 2013r. | Administrator

4 marca nasza szkoła już po raz drugi miała przyjemność gościć młodzież ze szkoły w Tel Avivie w Izraelu. Wszystko w ramach programu „Bliżej siebie” łączącego nasze dwie kultury. Mielec był ostatnim punktem programu wycieczki naszych rówieśników.

Na początku postanowiliśmy pokazać naszym gościom Górę Śmierci w Pustkowie. Miejsce to skłoniło ich do chwili refleksji, a słoneczna pogoda sprawiła, że byli oczarowani tym miejscem. Następnie razem przejechaliśmy do budynku naszej szkoły, gdzie mieliśmy poznać się nawzajem, ale też pokazać z jak najlepszej strony. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że muzyka jest dla nas czymś, w czym czujemy się znakomicie. Wystąpił więc szkolny chór pod dyrekcją pana profesora Stańczyka, zespół PrzeMiś czyli Przemysław Rusin i Michał Furdyna z klasy 3b, Agnieszka Czachor (3e), Martyna Majczak (3g), Jakub Białek (3a) wraz z Stanisławem Warchołem (3d) oraz Michał Kasprzak (2e), który wykonał piosenkę w języku hebrajskim. Goście byli zaskoczeni, gratulowali naprawdę świetnego występu.

Następnym punktem programu miały być początkowo tańce ludowe obu krajów, jednak ostatecznie wszyscy świetnie bawiliśmy się do rytmów muzyki współczesnej. Wspólne „Gangnam Style” czy „The Harlem Shake” wciągnęło do zabawy każdego. Potem wspólnie rozegraliśmy mecze siatkówki w budynku Gimnazjum nr 2.

Po wspólnym czasie zabawy i integracji, młodzież z Tel Avivu obejrzała wystawę fotografii „Żydowski Mielec”, która przedstawia również wydarzenia związane z wypędzeniem Żydów z naszego miasta 9 marca 1942 r. Wszystkie fotografie zostały wypożyczone z Muzeum Regionalnego i zaprezentowane w jednej z klas w naszej szkole.

Całe wydarzenie zorganizował i koordynował pan profesor Henryk Dugiełło.

Zobacz: [GALERIA 1] [GALERIA 2]

obrazek

te: 0.013s dbnc: 6 dbnq: 6