39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

Spotkania z rodzicami - 17.04.2024 r. (środa)

Rodziców uczniów klas II i III zapraszamy na godz. 16.00.

Rodziców uczniów klas I i IV zapraszamy na godz. 17.30.

ROZKŁAD SAL

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Nauka poprzez zabawę – warsztaty językowe w Krakowie
13 listopada 2017r. | Administrator

W piątek 10 listopada uczniowie klasy IIIa oraz części klas IIb i Ib uczestniczyli w warsztatach językowych zorganizowanych w Krakowie przez organizację Nauka bez Granic (naukabezgranic.pl). Warsztaty prowadzone były oczywiście w języku angielskim przez native speaker`a. Nick, bo tak miał na imię prowadzący, okazał się Anglikiem obdarzonym ogromnym poczuciem humoru i niespożytą energią.

Pierwszy z dwóch warsztatów, Street English, dotyczył stylów języka angielskiego używanych w różnych sytuacjach. Nasi uczniowie najbardziej zainteresowali się nieformalną odmianą języka – slangiem. Chłopcy zapewne zapamiętali zwrot Yo! blad, that yat is bare fit, innit?, wszystkim natomiast podobała się nietypowa forma sprawdzania wiedzy online z wykorzystaniem smartfonów i platformy edukacyjnej Kahoot!

Druga część warsztatów zatytułowana Weird Britain była również emocjonująca – uczniowie mieli okazję poznać zwariowane pomysły Brytyjczyków, a zwłaszcza ich twórcze podejście do nadawania dziwacznych nazw potrawom, jak np. Toad In the Hole lub Spotted Dick. Niezwykłe zawody, których zasady poznaliśmy podczas warsztatów mogą okazać się inspiracją do układania programu Szkolnego Dnia Sportu. Co powiedzielibyście na toe wrestling (mocowanie się za pomocą palców u nogi) lub wellington throw (rzut kaloszem)? Nettle eating (zjadanie świeżych pokrzyw) czy shin kicking (kopanie się po łydkach) byłoby jednak nieco ryzykowne. Zawsze jednak można zrobić zawody w robieniu dziwnych i strasznych min, czyli gurning. Nasi uczniowie spróbowali również swoich sił w tradycyjnej angielskiej grze w kasztany conkers. Warsztaty dostarczyły sporej wiedzy na temat języka i kultury Wielkiej Brytanii poprzez zabawę i interakcję uczestników. Opiekunkami grupy były p. Elżbieta Łukaszek i p. Lidia Głuszak.

te: 0.015s dbnc: 6 dbnq: 6