39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Wycieczka klasy IF do Warszawy
22 listopada 2018r. | TK

Oferta Teatru Muzycznego „Roma” - wyskocz z klasą na „Pilotów” stała inspiracją do zorganizowania wycieczki do Warszawy. 20 listopada uczniowie klasy IF udali się do stolicy, by tam w sposób ciekawy, rozwijający spędzić dwa dni. W pierwszym dniu uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili najciekawsze obiekty Łazienek. Kolejnym punktem była Niewidzialna Wystawa, czyli interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której można było wypróbować jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłów: węchu, słuchu, dotyku. Pod opieką niewidomych przewodników uczniowie odwiedzili specjalnie wyposażone i całkiem wyciemnione pomieszczenia. Doświadczyli jak poruszać się w miejskim zgiełku, jak zapłacić za kawę w barze, jak poruszać się po mieszkaniu w całkowitych ciemnościach.

Wieczorne wyjście do Teatru Roma i sztuka „Piloci” wywarło ogromne wrażenie na wszystkich. Pełna emocji musicalowa opowieść, rozgrywająca się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim bitwy o Anglię, w której niezwykle doniosłą rolę odegrali polscy piloci, poruszyła uczniów. Scenografia, muzyka, efekty specjalne na pewno na długo pozostaną w pamięci uczniów.
21 listopada było twórczo i aktywnie, a to za sprawą warsztatów zorganizowanych w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Uczniowie zwiedzili wystawę pt. „Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy”. Wystawa była próbą przyjrzenia się roli, jaką w dwudziestowiecznych narracjach narodowo-wyzwoleńczych odgrywały kobiety. Wystawa odwoływała się do różnych tradycji niepodległościowych. Po obejrzeniu wystawy uczniowie twórczo pracowali pod okiem edukatorów muzealnych, wykonując kolaże i pisząc recenzje o wystawie.

Na zakończenie pobytu w stolicy pani przewodniczka pokazała uczniom wiele ciekawych miejsc, związanych z lekturami omawianymi w szkole. Czas spędzony w Warszawie stał się doskonałą okazją poszerzania wiedzy, a przede wszystkim był to czas na lepsze zapoznanie się.

te: 0.013s dbnc: 6 dbnq: 6