39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Święto Niepodległości
14 listopada 2013r. | Administrator

8 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 95. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji na długiej przerwie rozegrano szkolną, terenową grę niepodległościową, stworzoną przez Jagodę Głowacką z IIf, a na piątej i szóstej lekcji odbyła się szkolna akademia. Gra, której uczestnicy odgadywali zagadki, rozwiązywali zadania i kontaktowali się ze szpiegami z Kwatery Głównej w kapeluszach i długich ciemnych płaszczach, cieszyła się niemałym zainteresowaniem – nagrodą dla zwycięzców była flaga oraz dodatkowe nieprzygotowanie z wybranego przedmiotu.

Akademia niepodległościowa pokazała, że wartości patriotyczne, pragnienie wolności – jakkolwiek rozumianej – są zawsze aktualne, nie tylko 95 lat temu, ale także dziś.

obrazek

Dominika Gajewska i Alicja Zakręcka z klasy IIf prowadziły uroczystość, która rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem całego hymnu narodowego. Część artystyczną akademii rozpoczął występ męskiej części chóru II LO przygotowanej przez pana profesora Antoniego Stańczyka, która zaśpiewała polskie pieśni hymniczne popularne na przełomie XIX i XX wieku. Michał Różycki z klasy IIIc zaprezentował Polskę Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, a Aleksandra Bednarz z klasy Ie zaśpiewała "Tango na głos, orkierstrę i jeszcze jeden głos" z repertuaru Janusza Radka. Aleksandra Skrzypek z klasy IIe wraz z zespołem: Aleksandrą Pułą z kl. 1f, Konradem Gładyszem i Piotrem Machnikiem z kl. 3a, Danielem Kulpą z 3b i Grzegorzem Świerkiem z V LO wykonali piosenkę o wolności – "Sen o Victorii" grupy Dżem. Paulina Mączyńska z klasy IIIa z akompaniamentem Kingi Białas z klasy IIId i Rafała Lesia z klasy IId zaprezentowali "Jaskółkę uwięzioną" Stana Borysa.

Na zakończenie zaprezentowana została sonda szkolna, nagrana i zmontowana przez Jagodę Głowacką, Wiktorię Rzeszutek i Gabrielę Bar z kl. IIf. Uczniowie naszej szkoły wypowiadali się w niej na temat partiotyzmu i współczesnych sposobów jego okazywania.

Scenorafię przygotowała i wykonała grupa uczennic z klasy Id – Elżbieta Knap, Joanna Trzpis, Maja Paszkowska, Klaudia Suchecka, Julianna Hajduk, Magdalena Midura i Katarzyna Przybyszewska z pomocą Gabrieli Lassoty i Anny Balcerzak z klasy IIf. W przygotowanie akademii włączył się także samorząd szkolny – wystąpił poczet sztandarowy z werblistą, grupia techniczna przygotowała sprzęt a sekcja fotograficzna upamiętniła na zdjęciach niepodległosciowe atrakcje.

Zobacz: [GALERIA 1] [GALERIA 2] [WIDEO]

te: 0.014s dbnc: 6 dbnq: 6