39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2024

WYBIERZ KLASĘ

Wieczór autorski w Koperniku
10 grudnia 2021r. | Administrator

8 grudnia 2021 r. w naszym liceum odbył się wieczór autorski pani Magdaleny Żukowskiej-Bąk, nauczycielki języka polskiego i autorki książki „Różnimy się skrzydłami”. Licznie zgromadzona publiczność mogła dowiedzieć się m.in., jak powstawała książka, dlaczego została opatrzona takim właśnie tytułem, a także przekonać się, że świat pełen jest piękna i różnorodności, czytając siedem historii o zwierzętach borykających się z różnymi niepełnosprawnościami.

Miłym urozmaiceniem spotkania były utwory muzyczne wykonane przez kwartet „Copernicus” złożony z uczennic naszego liceum oraz odczytanie fragmentów książki „Różnimy się skrzydłami”. Dopełnieniem wieczoru był kiermasz rękodzieła, z którego dochód zostanie przeznaczony dla chorej dziewczynki i wsparcie potrzebujących uczniów naszej szkoły.


obrazek

8 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie polonistki Magdaleny Żukowskiej Bąk zorganizowane wokół książki "Różnimy się skrzydłami". Spotkanie poprowadziła pani Anna Machacz przedstawicielka Wydawnictwa Wrażlivego w Krakowie. Zaproszeni goście wzięli udział w rozmowie na temat akceptacji, tolerancji i roli książki w życiu każdego człowieka. Książka "Różnimy się skrzydłami" ukazała się na rynku wydawniczym w październiku i posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

te: 0.015s dbnc: 6 dbnq: 6