39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Dzień Zdrowej Żywności – druga edycja
15 czerwca 2016r. | Administrator

O tym, że zdrowe odżywianie jest potrzebne i inspirujące, wie każdy, kto dołączył do załogi II LO. 15 czerwca w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Od samego rana uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mieli możliwość odbierania zdrowych zestawów zawierających pięć propozycji pożywnych posiłków. Akcja pod hasłem „Regularność to podstawa” miała na celu zachęcenie do planowania zbilansowanej diety i ukazanie podstawowych zasad właściwego komponowania posiłków.

Wszystkie kwestie logistyczne, czyli podział obowiązków, zakupy produktów, przygotowanie potraw i wreszcie ich dystrybucja, zostały wykonane przez uczniów i z ich inicjatywy, stąd Dzień Zdrowej Żywności okrzyknięto ogromnym sukcesem. Autorzy wydarzenia – klasa IIc, zgodnie przyznają, że zainteresowanie ofertą posiłków przeszło ich oczekiwania. „Nie spodziewaliśmy się, że zgłosi się tyle osób, które chciałyby spróbować nowych smaków i wziąć udział w czymś, czego do tej pory w szkole nie organizowano. Bardzo nas to cieszy i daje motywację do planowania 3. edycji.” Także nauczyciele byli mile zaskoczeni zaangażowaniem uczniów: „Akcja pokazała, że w szkole jest potrzeba dodatkowej aktywizacji uczniów a każdemu, nawet najbardziej szalonemu pomysłowi, należy się chwila rozważenia.” Liczymy, że pozostałe klasy pójdą podobnym tropem i od września szkoła zatętni nowymi inicjatywami.

te: 0.009s dbnc: 6 dbnq: 6