39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY
Informacja dla rodziców i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego
im. M. Kopernika w Mielcu

1. Do szkoły może przyjść/wejść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną, która nie podlega kwarantannie/izolacji i nie miała kontaktu z osobą zarażoną COVID-19.
2. Zostaje uruchomionych kilka wejść/wyjść do/ze szkoły w celu rozgęszczenia wewnątrzszkolnej komunikacji.
3. Wchodzących do szkoły obowiązuje zakrycie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.
4. Na terenie szkoły znajdują się dozowniki z płynem do dezynfekcji.
5. Uczniowie zobowiązani są do częstego mycia rąk w czasie pobytu w szkole.
6. Szatnie uczniowskie są nieczynne do odwołania. Uczniowie wierzchnie okrycia zabierają ze sobą do sal lekcyjnych. Zniesiony został obowiązek zmiany obuwia.
7. Na terenie szkoły obowiązuje zachowanie dystansu, niegromadzenie się, unikanie skupisk. Uczniowie większość lekcji spędzają w tych samych salach i na tych samych korytarzach. Podczas lekcji w salach, gdzie nie można zachować dystansu 1,5 metra, zaleca się, aby uczniowie i nauczyciele mieli przyłbice.
8. Wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zostaną jednorazowo zaopatrzeni w przyłbice. Przynajmniej raz dziennie wszyscy muszą dezynfekować je we własnym zakresie.
9. Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przede wszystkim na świeżym powietrzu.
10. Uczniowie korzystają z własnych przyborów piśmienniczych i pomocy naukowych.
11. Do szkoły należy przynieść własne wyżywienie, ponieważ nieczynny jest sklepik szkolny. Należy zachować bezpieczeństwo podczas spożywania posiłków (np. nie dzielić się z innymi ugryzioną kanapką lub rozpoczętym napojem).
12. Uczniów i pracowników obowiązuje noszenie maseczek lub przyłbic poza salą lekcyjną (w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych na terenie szkoły) oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i respektowanie zarządzeń dyrektora szkoły związanych ze stanem epidemicznym.

Bliżej siebie
6 marca 2013r. | Administrator

4 marca nasza szkoła już po raz drugi miała przyjemność gościć młodzież ze szkoły w Tel Avivie w Izraelu. Wszystko w ramach programu „Bliżej siebie” łączącego nasze dwie kultury. Mielec był ostatnim punktem programu wycieczki naszych rówieśników.

Na początku postanowiliśmy pokazać naszym gościom Górę Śmierci w Pustkowie. Miejsce to skłoniło ich do chwili refleksji, a słoneczna pogoda sprawiła, że byli oczarowani tym miejscem. Następnie razem przejechaliśmy do budynku naszej szkoły, gdzie mieliśmy poznać się nawzajem, ale też pokazać z jak najlepszej strony. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że muzyka jest dla nas czymś, w czym czujemy się znakomicie. Wystąpił więc szkolny chór pod dyrekcją pana profesora Stańczyka, zespół PrzeMiś czyli Przemysław Rusin i Michał Furdyna z klasy 3b, Agnieszka Czachor (3e), Martyna Majczak (3g), Jakub Białek (3a) wraz z Stanisławem Warchołem (3d) oraz Michał Kasprzak (2e), który wykonał piosenkę w języku hebrajskim. Goście byli zaskoczeni, gratulowali naprawdę świetnego występu.

Następnym punktem programu miały być początkowo tańce ludowe obu krajów, jednak ostatecznie wszyscy świetnie bawiliśmy się do rytmów muzyki współczesnej. Wspólne „Gangnam Style” czy „The Harlem Shake” wciągnęło do zabawy każdego. Potem wspólnie rozegraliśmy mecze siatkówki w budynku Gimnazjum nr 2.

Po wspólnym czasie zabawy i integracji, młodzież z Tel Avivu obejrzała wystawę fotografii „Żydowski Mielec”, która przedstawia również wydarzenia związane z wypędzeniem Żydów z naszego miasta 9 marca 1942 r. Wszystkie fotografie zostały wypożyczone z Muzeum Regionalnego i zaprezentowane w jednej z klas w naszej szkole.

Całe wydarzenie zorganizował i koordynował pan profesor Henryk Dugiełło.

Zobacz: [GALERIA 1] [GALERIA 2]

obrazek

te: 0.011s dbnc: 6 dbnq: 6